| LissLiss a întrebat:

Hei, in legatura cu mastile pentru par, am inteles ca trebuiesc aplicate pe parul curat. Deci, daca ma spal inainte pe par, trebuie sa ma usuc si doar pe urma aplic masca? Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| BRoxana a răspuns:

Depinde,mastile pentru hidratare,gen ulei de masline combinat cu ceva ou sau nu stiu poti sa le faci sub dus,ca pe un balsam,unele dupa ce te speli si e parul curat,unele inainte,nu stiu,eu cam toate mastile pe care le-am facut de exemplu ca si in cazul tau pentru caderea parului, crestere, care se fac exclusiv la radacina le-am aplicat inainte sa ma spal pe cap si stateam vreo ora-doua cu ele, nu vad sensul sa il faci pe parul curat mai ales daca vrei sa-si faca efectul trebuie sa stai ceva cu ele in cap (mai ales la astea naturiste facute in casa) deci nu stiu, eu te sfatuiesc sa o aplici inainte sa te speli si sa stai cat mai mult cu ea pe scalp.

6 răspunsuri:
| Fayree a răspuns:

~ Aplic- pe parul uscat si stai cu ea timp de 20-25 de minute si dupa te poti spala normal pe cap! :*. Funda?batting eyelashes.

| Pau17 a răspuns:

Dupa ce te speli cu samponul iti clatesti parul normal apoi aplici masca de la varfuri spre scalp, si incearca sa il ti sus vreo 5-6minute sub dus si intre timp poti sa te speli pe corp, sa te epilezi pe picioare sau sa folosesti un scrub pentru corp. Apoi inlaturi masca cu apa si te dai cu balsam. Daca folosesti balsam dupa masca o sa ai parul mai stralucitor.winking

| Pau17 a răspuns:

Nu, nu trebuie sa te usuci ca sa aplici masca. Totul se face sub dus. Doar la mastile faculte in casa sau uleiurile le aplici pe parul nespalat, uscat.

| LissLiss explică (pentru Pau17):

Da, am uitat sa mentionez ca e o masca facuta in casa ( anti-cadere), deci nu va fi nevoie sa ma spal intai pe par?

| Pau17 a răspuns (pentru LissLiss):

Nu. O aplici pe parul uscat. stai cu ea vreo 20 de minute in acest caz apoi te speli normal.

| allemyl a răspuns:

Depinde ce masca folosesti, in general scrie pe spatele recipientului la "Instructiuni de utilizare", si in caz ca aplici pe parul uscat, usucal cu prosopul, in niciun caz cu föhnul (uscătorul de păr) happy