| iubesteOrezul a întrebat:

Hei lume. Fetele, ma ajutati si pe mine, urgent va rog. Am sprancene foarte scurte si as vrea sa fie mai lungi. Daca le vopsesc oare o sa se vada diferenta? Pareri si sfaturi va rog.

7 răspunsuri:
| allison20 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa recurgi la vopsit, ar fi de ajuns sa ti le conturezi cu creion in fiecare zi. Insa ai grija la culoarea creionului, sa fie cat mai apropiata de cea a sprancenelor.

| AlleAlllexandra a răspuns:

Poti sa ti le ungi cu ulei de ricin. Dar, si ce zici tu e bine. Poti sa le vopsesti. Nu le strica...Si o sa se vada diferenta. Bafta!

| tzus a răspuns:

E posibil sa se vada diferenta. depinde daca mai ai puf pe acolo de care se poate prinde vopseau, poti sa incerci si asa. sau poti sa le faci cu fard sau creon de sprancene. cam cat de scurte sunt? daca vrei sa incerci cu vopsea poti sa-ti cumper vopsea de la reflectocil si tine vopseaua cam 2-3 saptamani ( cosmeticiana)

| iubesteOrezul explică (pentru tzus):

Deci sunt sprancenele mele, scurte. Doar ca vreau sa le dau o alta forma si sa le vopsesc un pic. Nu stident. Si cum sunt de scurte mi-e frica ca daca le vopsesc asa mai ''alungite '' o sa se vada pana unde sunt sprancenele mele si ca am un pic de '' prelungire '' si as vrea sa stiu daca o sa fie foarte saritor la ochi. Iti multumesc.

| tzus a răspuns (pentru iubesteOrezul):

Ca se le dai o alta forma lasale sa creasca sau te dai cu ulei de ricin si cresc mai repede pentru a face o alta forma. cat despre vopsit daca cineva vine aproape de tine si se uita atent la sprancene tale, normal ca se vede, dar de departe nu. de exemplu eu le fac cu fard iar de departe se vad super, iar aici poti vedea cum se face spranceana mai usor cu fard http://thebeautydepartment.com/2012/11/try-a-little-help-from-a-friend/

| loripuf a răspuns:

Buna! Sfatul meu este sa-ti ungi sprancenele cu ulei de ricin si asa se vor regenera. Ai incredere. Am trecut si eu prin asta.

| iubesteOrezul explică (pentru loripuf):

Dar sprancenele mele sunt normale. Doar ca sunt scurte. Si nu am avut niciodata sprancene lungi.