| Catalinapetre a întrebat:

Hei stie cineva un spray pentru par drept permanent, dar sa nu se mai ondoleze foarte repede in fata?

Răspuns Câştigător
| relativsausigur a răspuns:

Nu stiu sa-ti spun de un spray care sa il pastreze drept, pentru ca orice spray de par va intarii parul, se obtin efecte asemanatoare ca si la spuma pentru par si e posibil sa arate sarmos, firele lipte intre ele si bineinteles...se intareste.
Ai 2 optiuni :
1. Folosesti placa de par, ti-l intinzi
sau
2.Mergi la un salon/coafor, si optezi pentru tratamentul cu keratina, parul iti va sta drept in permanenta, si va parea mai des si mai greu.

| Catalinapetre explică (pentru relativsausigur):

Multumesc mult chiar o sa încerc am auzit si de ceva gen spray care se aplica inainte sa îți faci părul cu placa

5 răspunsuri:
| R3sp3ctt a răspuns:

Am avut aceeasi problema ca si tine.Ma saturasem de placa si de fire arse.Mergi la salon si fa-ti tratamemtul cu keratina, e foarte bun.Succes :*

| Catalinapetre explică (pentru R3sp3ctt):

Si nu îmi afecteaza parul cu nimic daca o sa imi aplic tratamentul cu keratina?

| relativsausigur a răspuns (pentru Catalinapetre):

Daca mergi la un salon bun, nu iti va afecta, va fi ok, parul tau va arata tot timpul bine, aranjat.
Daca salonul e prost si iti baga altceva decat produsele originale, atunci da, iti poate afecta parul, poate sa iti cada, sa il arda, deci ca si in orice chestie, trebuie sa cauti calitate.
Referitor la placa de par inainte sa-ti indrepti parul, stiu si eu de chestie, insa nu am reusit sa gasesc ceva bun, poti intreba o coafeza ce produs foloseste ea cand foloseste placa sa indrepte parul clientelor.
Succes, mersi pentru funda.

| R3sp3ctt a răspuns (pentru Catalinapetre):

Nu din potriva ti-l face mai stralucitor, mai fin si mai puternic. Oroce om are in par si unghii keratina, doar ca unii(majoritatea) n-au suficitenta keratina.