| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, am 15 ani si de la 11-12 ani nu mai scap de acnee. Ce sa fac? Nu mai suport cosurile, cand aproape cred ca am scapat de ele, apar din nou!

Răspuns Apreciat de Editori
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Mergi în primul rând la medicul de familie. Îți va da un bilet de trimitere la dermatologie. Acolo vei afla exact care e problema (e posibil să te trimită să faci și alte investigații - tiroidă, ginecologie deoarece poate fi și ceva hormonal) iar apoi îți va stabili un tratament. Nu încerca tratamente luate de prietene sau din auzite deoarece fiecare reacționează diferit (ai putea face reacții adverse).

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Du-te la un dermatolog.

| Anonima163333 a răspuns:

Salut! Du-te la un dermatolog, dacă crezi ca sunt prea multe/mari etc dar sa știi ca e normal sa ai coșuri.Esti adolescenta. O să-ți treacă peste câțiva ani.Multi adolescenți au coșuri și nu baga nimeni de seama.happy
Numai bine! cool

| Mi828 a răspuns:

Eu folosesc produsele de la gerovital pentru acnee si ti le recomand si tie, eu am pielea uscata si si asta este un factor, poate daca ai pielea uleioasa nu sunt bune pentru tine. Eu iti spun din propria experienta

| Ladybugkhjh a răspuns:

Ar fi bine sa pleci la un dermatolog, nu incerca masti magice de pe net, pot sa iti strice tenul, inca un sfat inainte de a folosi creme, masti sau chiar si machiajul intreaba un dermatolog sau cosmetolog daca este potrivit pentru tenul tau)