| Aenoenienanonim a întrebat:

Salut.am si eu o problema. De acum un an, au inceput sa imi apara acnee pe fata. Acum am aproape 16 ani. Acum un an, nu stiam ce sa mai fac sa scap de cosurile de pe fata, apoi cosurile au inceput sa imi apara pe piept. Nu imi venea sa cred ce se intampla. Aveam pielea atat de fina, iar acum. Apoi, dupa 2 luni, cosurile au inceput sa imi apara pe spate. Am incercat sa imi fac baie mai des cu tot felul de creme de dus, cu creme de cosuri. Si nu treceau. Apoi cosurile au inceput sa apara in jos, aproape de buric. Apoi pe umeri, biceps, si acum aproape de palme. nu mai stiu ce sa fac. va rog... am nevoie de niste sfaturi sad

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Să mergi la un dermatolog! Numai lua produse din ceea ce auzi. mergi la doctorul de familie şi cere-i trimitere la dermatolog. Dacă chiar vrei să scapi de problemele astea. Dacă nu ia în continuare din ce auzi. Baftă!

| 009 a răspuns:

Du-te la un medic dermatolog... dar poti incerca de la plafar un ceai detoxifiant... e fff bun pentru cosuri(iti elimina toxinele din organism)si nu-i scump eu am dat 5 lei si ma ajuta, nu are reacti atverse deci nu ai nimic de pierduthappy

Răspuns utilizator avertizat
| Pympyke a răspuns:

Pei sa mergi la dermatolog sau sa faci o masca la tine acasa. amesteca 3lingurite de miere cu 1lingurtia de scortisoara, iar dupa aplica pe locurile cu probleme, stai asa 30min-1ora si spalate dupa cu apa calduta, fa asta timp de 1-2 sap in fiecare zii. eu am incercat si chiar functioneaza. :* ama vut aceeasi rpoblema dar acum nici nu mai stiu cei aia big grin

| Tequilaaaaa a răspuns:

Eu pentru cosuri folosesc zeama de lamaie, este foarte buna deoarece ti le usuca. Storci o lamaie si cu o discheta demachianta iti pui pe cosuri, Sper sa iti fie de folos.

| BeatrICEBEA a răspuns:

Ai mers la un medic dermatolog? Dupa cum vad, ai incercat tot felul de creme, dar nu ai incercat la un medic. Dupa mine, este singurul care te poate ajutawinking! Multa bafta, si sper sa revii la pielea fina! happy

| BeatrICEBEA a răspuns:

Ai incercat la un medic dermatolog? Am observat ca ai folosit tot felul de creme si ca nu ti-ai revenit.Singurul care te poate ajuta acum e un medic! Multa Bafta si sper sa revii la pielea fina!happy