| Aenoenienanonim a întrebat:

Salut.am si eu o problema. De acum un an, au inceput sa imi apara acnee pe fata. Acum am aproape 16 ani. Acum un an, nu stiam ce sa mai fac sa scap de cosurile de pe fata, apoi cosurile au inceput sa imi apara pe piept. Nu imi venea sa cred ce se intampla. Aveam pielea atat de fina, iar acum. Apoi, dupa 2 luni, cosurile au inceput sa imi apara pe spate. Am incercat sa imi fac baie mai des cu tot felul de creme de dus, cu creme de cosuri. Si nu treceau. Apoi cosurile au inceput sa apara in jos, aproape de buric. Apoi pe umeri, biceps, si acum aproape de palme. nu mai stiu ce sa fac. va rog... am nevoie de niste sfaturi

Răspuns Câştigător
| lucitanu a răspuns:

Am avut ei eu nebunii din astea si m-am dus la doctor. Mi-a zis ca daca le deranjez adica folosesc creme aiurite imi va iesi mai multe si de atunci nu m-am mai dat vu nimic si pana la urma mi-a trecut fara sa ma mai dau cu nimic.Sa nu ai incredere in creme

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un consult dermatologic. Pe lângă faptul că eşti în perioada de pubertate şi este o explozie hormonală poate fi şi o infecţie a pielii.
Pa, pa.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ai mai postat o dată întrebarea asta. Să înţeleg că te-au deranjat răspunsurile. Păi adevărul asta e, că trebuie să mergi la un dermatolog dacă nu vrei ca situaţia ta să se înrăutăţească. O să-ţi dea ceva antibiotice şi cremă, loţiune. E la alegerea ta! Numai să nu vii să spui că ţi s-au răspândit şi prin alte zone! Mergi şi fă ceva cât timp mai poţi! Baftă!

| iulyana a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la un dermatolog. Du-te la doctorul de familie impreuna cu mama ta si o sa iti dea trimitere la un dermatolog. Cu trimitere nu o sa te coste nimic happy

| Nimicdespus_7705 a răspuns:

Cea mai buna alegere pe care o poti face este sa megi la medicul dermatolog.Nu ar trebui sa folosesti anumite creme si lotiuni asa. dupa ureche.Ai nevoie de sfatul unui specialist.Bafta!happy

| Laly_5095 a răspuns:

Iti recomand eridosis sunt foarte bune eu am scapat de cosuri datorita lor.Sunt niste servetele cu antibiotic special pentru cosuri numai ca nu se gasesc in tara dar te pot ajuta sa faci rost de ele si nu sunt scumpe. Uite id meu: laurablu3