| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! Am parul gras si cu o mica tendinta de ondulare. Ce pot folosi, in afara de placa! Pentru ca e foarte putin ondulat nu vreau sa il indrept cu placa. e cam pacat. Si tocmai de accea as vrea un sampon, crema, sphray... Dar din cate stiu aceste produse ingrasa parul.Si eu il am gras, chiar nu vreau sa se ingrase mai repede. Ce sfaturi imi daiti? Chiar nu il mai suport cu aceasta dentinta proasta de undolaree!straight face

1 răspuns:
| Charlote224 a răspuns:

Eu te pot sfătui să te duci la farmacie... eu una iau de la Centrofarm... un șampon foarte bun pentru păr. Este de la Vichy care se numește Dercos
Ca să vezi cum arată îți dau un link pe google cu multe modele de șampon. Toate sunt foarte bune, dar eu îl folosesc pe cel verde cu un pătrățel albastru sau și ăla roșu. Acestea sunt bune pentru părul meu.
Starea parului tău, de a se îngrășa și de aș-i pierde onduleurile, se datorează stresului pe care îl ai. Exista și spume, dar trebuie să mergi la dermatolog ca să aflii spuma potrivită.
Acum link-ul de la șampon :
http://www.google.com/......tp?/images
Sper să te ajute ^^ la mine și-a făcut efectu :*