| adelina899 a întrebat:

Vreau sa nu mai folosesc placa, parul meu este f ars straight face si l`am tuns a juns pana la umerisad este ondulat si unfalt angry nu.l suport. Nu.mi spuneti nu o mai folosi chatterbox adica am incercat straight face pur si simplu nu pot e o obsesie straight face. Stiti vreo crema/sampon orice care sa ma ajute sa renunt la placa adica sa mi`, indrept fara caldura aia angry care`mi distruge parul... sau voi fi cheala love strucklaughing) Funda :*

Răspuns Câştigător
| anvis a răspuns:

Citeste aici:
http://www.divahair.ro/......fara_placa

7 răspunsuri:
| Tynnna a răspuns:

Buna! Pay ai putea, daca iti permiti o a doua placa, sa iti cumperi una mult mai buna care indreapa parul repede si usor astfel incat sa nu fie nevoie sa insisti pana se arde. Iti recomand Babyliss Pro Ultracurl sau Hairdressing si un ulei pentru protejarea parului in timpul coafarii. Glossy de la Kallos folosesc eu.
De asemenea, eu mai folosesc uleiul Frizzaway - antionduleuri, de la Bes. (mai scrie pe sticla Special effects, hair graffiti), te ajuta sa iti mentii parul drept mai bine ca sa nu il mai indrepti asa des.
Sampoane si balsamuri am mai folosit si eu care promiteau ca lasa parul drept. chatterbox Poate functionaza pe parul mai drept de la natura, al meu arata ca al tau, umflat si fooarte ondulat. Daca iti place poti incerca din cand in cand sa iti mai dai si cu spuma..conteaza pentru parul tau o pauza de la indreptat big grin. Sau mai usuca-l, daca te descurci, cu peria rotunda, ca la salon. Ii dauneaza mai putin si arata super. Uleiul de ricin este un remediu excelent pentru cresterea si regenerarea parului. Se aplica la radacini dar si pe lungimea parului si se lasa cateva ore bune. Bafta! sper ca te-am ajutat :*

| adelina899 explică:

Nu vreau o placa noua raised eyebrows poate nu m`am exprimat eu f bine tot ce vreau este sa nu o mai folosesc asa de mult placa mea e foarte buna am cumparat`o acum cateva luni.

| Tynnna a răspuns (pentru adelina899):

Asta a fost o prima optiune cu o placa noua. parerea mea este doar ca o placa buna nu iti arde parul asa. eu ma tund o data pe an, maxim 2 cm varfurile si NU am parul ars.

| amaliaamely a răspuns:

Pai dupa ce te speli pe par... potii sa iti intinzi parul cu ajutorul uscatorului de par si a piaptanuluiwinkingwinkingwinking

| pufuleata a răspuns:

Schimba placa.

| Mikii_2308 a răspuns:

Depinde si de firul de par al fiecaruia. oh go on