| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma fac roscata...dar ceva mai aprins. Si nu vreau sa ma fac cu vopsele.Adica...vreau sa ma fac cu Henna. Mai intai vreau sa ma fac blonda cu Henna si dupa roscata..tot cu Henna. Are ceva. daca folosesc imediat rosu dupa vopsirea cu blond? Nu am mai fost niciodata vopsita..deci am parul natural.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu ai cum sa te faci blonda cu henna pentru c este o planta care nu are putere de deschdere.Te poti face in schimb roscata, dar sa stii ca dupa aceea nu mai ai cum sa scapi de culoarea aia pentru ca pe henna nu prinde nicio vopsea, se da jos numai cu foarfeca.Mai bine iti iei o vopsea fara amoniac sau nuantator care se duce dupa cateva spalari. Daca vrei sa te faci blonda iti trebuie o vopsea cu oxidant si cam arde parul.Incearca mai intai un nuantator roscat si cred ca iti va iesi o culoare frumoasa.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pai fiind pentru prima data, asa mare rau nu cred ca iti face dar sa st ca nu prea e recomandat sa te vopsesti de doua ori intr-o zi[prostia asta am facut-o si eu o data si regret]

| 이채린 a răspuns (pentru mona):

Tot cu Henna? :o

| mona a răspuns (pentru 이채린):

Nu,nu cu henna

| 이채린 a răspuns (pentru mona):

Aaaa.pai de aia ti-ai ars parul. Dar Henna reface parul..si nu cred ca ar fi ceva rau sa o folosesc in aceeasi zi.thinking

| Nolkyz a răspuns (pentru 이채린):

Cum zicea si aalbinutza, henna nu are putere de deschidere. Degeaba te vopsesti cu henna blond si dupa roscat. Nu stiu ce sa zic... Mai bine alegi sa ti-l vopsesti cu o vopsea normala si incerci sa iti pastrezi parul sanatos cu masti si altele...

Răspuns utilizator avertizat