| anonimabubulina a întrebat:

Hei,Tpu.Cand ma spal pe cap samponul meu nu face deloc spuma si simt ca nu curata parul,ce pot face? Am auzit mai multi sa ma spal cu sapun sa se curete si dupa cu sampon si va face spuma, dar nu prea cred ca e o idee buna.Ce imi recomandati?

9 răspunsuri:
| Ceriik a răspuns:

Folosesti sampon de urzica? Incearca wash and go pentru volum. Face tone de spuma.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Eu cu Pantene am avut prima data probleme de matreata deci crede-ma ca nu recomand. In functie de tenul tau si de specific ai un anumit tip de par. Daca este uneori, la anumite tipuri de par trebuie sa te speli de doua ori si daca samponul este foarte bune ( de exemplu cele medicinale) de obicei nu fac spuma, deci nu este neaparat sa fie spumoase.
In rest trebuie sa te duci la un dematolog, desigur daca doresti, sa stie in functie de ten si ce sampon sa iti recomande.

| xtembix a răspuns:

Eu stiu ca sampoanele care nu fac spuma sunt cele mai de calitate.

| ONElena11 a răspuns:

Schimba samponul si dati de vreo 2-3 ori si foloseste si apa multa ca sa faca spuma.

| Pau17 a răspuns:

Schimba samponul. Eu folosesc Pantene si face spuma.

| allemyl a răspuns:

Nu trebuie sa schimbi samponul.Am patit si eu la fel, din cauza parului:probabil de la caldura etc. se ingrasa si din cauza asta, cand samponezi prima data nu face spuma, dar incearca sa te speli de 2 ori, pentru ca a doua oara parul e mai curat si o sa vezi ca o sa faca. happy

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Iaţi un şampon natural este bun eu folosesc aşa ceva

| Biutzamagic a răspuns:

Hey,ar fi mai bine daca ai schimba samponul ce zici?winking Funda? plzz

| 24Maria a răspuns:

Schimba samponul happy