| NinaY a întrebat:

Ce faceti? Sa va intreb ceva...In ultima vreme, din motive necunoscute, nu imi mai pot controla parul.Sta in toate partile, se electrizeaza, iar de pieptanat nu pot sa il pieptan ca se face de 15 metri patrati (am parul ondulat spre cret). Vreo idee ce pot face? Multumesc anticipat, Va pup, aveti grja de voihappy

Apropo! Ofer fundita si voturihappy

Domnul cu voi!

Deeyu`; x

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Buna! si eu am parul la fel ca al tau,nu pot sa-l pieptan ca mi se increteste la loc,mi se incalceste si daca mai bate si vantul,o sa arat ca iesita din... uscatorul de rufelaughing
cel mai usor,daca ai breton indreapta-l cu placa,iar restul parului prinde-l intr-un coc sau ceva,eu asa fac,mai ales ca a venit caldura.

Daca nu merge asa,am auzit la o prietena ca sunt niste sampoane/creme/masti/balsam de la Nivea parca,special pentru parul ondulat,ca sa ti-l mai potoleasca putin. Cauta-le pe alea 'anti-frizz'.de la Garnier sau Nivea. Daca nu gasesti, poti intreba la farmacie ori la un salon de coafura; p

(PS: Daca gasesti vreo solutie care merge, te-as ruga sa ma anunti si pe minebatting eyelashes ) pup;*

2 răspunsuri:
| opacatoasa a răspuns:

Ca să-l "stăpâneşti" mai bine foloseşte balsam. Şi eu am parul creţ şi e un chin.doh. Piaptănă-l când e ud, cu tot cu balsam, apoi clateşte-l şi poţi aplica nişte spumă fixatoare. eu aşa fac şi sunt destul de mulţumită, sper să te ajute. Pace!

| Baky a răspuns:

Pai...incearca ceva nu stiu un balsam ceva special cauta la farmacie...winking