| LuizaAndreeaLuiza a întrebat:

ceva coafuri pentru par mediu?
am si placa si ondulator, dar as vrea ceva fara sau sa le folosesc doar pentru breton
as prefera niste coafuri cu prul prins, eventual doar cu bretonul lasat liber.
vreau poze.
dau funda!

1 răspuns:
| StephyMonster a răspuns:

1.Fa-ti bucle[dar sa fie asa ca sarmalele] 2.alea din spate,"roteste-le" cumva si prindele cu agrafe dinalea mici negre..sa prinzi toate buclele din spate pana la ureche; cele de sus, daca crezi ca se vor intinde prinde-le si pe alea. Buclele ar trebui sa fie facute cu bigudiurile ca sa fie asa ca sarmalele si sa NU le piepteni ca asa se intind! Iar bretonul poti sa-l faci asa ondulat cu ondulatorul happy..alta frizura ar mai fi:fa-ti bucle,de oricare; prinde parul din spatele urechilor cu niste agrafe negre mici, sa le prinzi asa mai in spate si sa faci in asa fel incat in spate sa fie numa bucle big grin.iar alta ar mai fi : prinde-ti parul intr-o coada intr-o parte apoi fa-ti suvitele din coada cu ondulatorul, dar asa prins! daca cumva iti raman in cealalta parte a capului cateva suvite, fa-le si pe alea. Daca doresti, poti sa-ti pui ceva un accesoriu la elastic sau o cordeluta eleganta (: Sper ca te-am putut ajuta! scuze de unele greseli daca am, tastatura e putin stricata D: