| LiaYapp a întrebat:

Cu ce as putea sa ma epilez in zonele mai sensibile ca sa nu mai creasca parul asa repede. Mentionez ca la 3-4 zile incepe sa creasca. Nu vreau raspunsuri fara sens sau batjocoritoare. Fundita^^

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa folosesti ceara calda sau rece. Daca te vei epila cu ceara, parul va creste dupa 2-3 sau 4 saptamani. Dupa epilare, ar trebui sa folosesti un ulei sau o crema calmanta plus inca o crema pentru a nu-ti aparea bubite. Daca vrei sa te epilezi inghinal, tot ceara este cea mai buna. Te mai poti epila si cu lama (dar va creste si mai mult par si este destul de dureros, la fel ca si ceara) sau cu o crema epilatoare. Nu fa prostia sa te epilezi cu lama in zona axilara, deoarece iti va creste si mai mult par si vei fi nevoita sa te epilezi foarte des. Pentru mustata, foloseste ceara. Uite si un link: http://www.sanatateatv.ro/......sensibile/
Sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este și normal să crescă repede dacă folosești lama sau crema de epilat!
Schimbă metoda cu una mai eficientă, este drept va fi dureroasă la primele ședințe dar vei trece peste, adică ceară caldă.
Pa, pa.

| Kasia a răspuns:

Cu ceara calda.nu te vei irita decat atunci pe loc dar o sa treaca stai linistita. oricum trebuie sa faci un dus caldut inainte si dupa si sa te dai cu o crema speciala dupa epilare.parul creste mult mai greu mai rar si mai subtire.

Răspuns utilizator avertizat
| Useeeer124124 a răspuns:

Crema depilatoare. Cea mai buna, pentru zonele SENSIBILE. Chiar daca creste parul mai repede, nu cred ca merita sa faci iritatii de la ceara pentru ca zonele acelea sunt sensibile laughing.

| EuNumaiEuNumai a răspuns:

Cel mai bine e cu crema depilatoare,foloseste mama mea si este foarte buna,atat ca are un miros urat acea crema,cu lama te iriti foarte tare,ti se fac bubite mici si rosii si te mananca, cu ceara este cel mai sanatos dar tot te iriti si cu ea deoarece trage foarte tare cand iti ia parul, nu cred ca e bine cu ceara, cel mai bine e cu crema depilatoare, sper ca te-am ajutat :*

| Nicolae_Ciofu_1976 a răspuns:

Ceara este sfanta
doare foarte tare dar (la un adult) creste cam la 1, 2 saptamani

| CorinaAici a răspuns:

Ceara, clar. Nu din aceea la "aparat", din cea clasica.
Doare prima data, dar te obisnuiesti.
Uite, eu m-am facut acum o saptamana si ceva la subrat (la salon) cu ceara clasica si abia daca a dat.
Iti recomand cu incredere. ^^
Bafta! :*