| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU big grin Ce marime purtati la pantofi? Aveti dificultati in gasirea lor? Eu de exemplu port 36-37 la 1.70 inaltime, deci efectiv imi cumpar pantofi de la copii aproape. straight face

29 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Tu te plangi care porti 37? e cea mai comuna marime la adulti. Eu am 14 ani si port 34-35 mie chiar imi e greu sa imi gasesc pantofi ok. Tot ce imi e bun e prea copilaresc iar ce imi place e mare.

| MenInShadow a răspuns:

Port 43-44 sau 45... Am pete 1.80, cred ca vreo 1.83 sau 84, si nu, nu am dificultati in a-mi gasi incaltaminte, pentru ca nu-mi aleg dupa cum sunt, adica frumosi sau urati, imi aleg modele simple, foarte simple, si daca ma strang, mai mare, daca sunt largi, mai mici.
Nu's pretentiostongue

| ynna93 a răspuns:

Wow la 1.70? eu am tot cam asa cred ca 1.71 acum, dar port 38-39 si chiar si 40 am avut odata la o pereche de adidasi. esti sigura ca ai inaltimea asta?

| FaraNume1249 a răspuns (pentru ynna93):

Sunt foarte sigura. happy

| Dollicious a răspuns:

Eu am cam 1.70-71 si port cam 40.De obicei nu am dificultati.Esti norocoasa cu marimea astahappy

| tixytix a răspuns:

Buna.
si eu am 1.75.si port 37-38
eu sunt de parere ca ar trebui sa te bucuri ca ai aceasta marime, deoarece o gasesti mai peste tot.la orice fel de incaltaminte. nu ai picorul foarte mic.
incaltamintea de copii se situeaza de la numarul 35 in jos.
teoretic ar trebui sa gasesti marimea ta la orice magazin de incaltaminte.

Răspuns utilizator avertizat
| thegatekeeper a răspuns:

Depinde de incaltaminte. La unii port 36, la unii 37, iar la altii 38. Nu am dificultati in gasirea lor, in general, doar ca uneori se vand repede numerele pe care le port eu, pentru ca sunt cele mai cautate.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Sincer nu prea am probleme când vine vorba de încălţăminte, am 1.72 şi port 39-40 la picior, foarte rar se întâmplă să nu-mi găsesc ceva pe mărimea mea.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Port 43 si gasesc de fiecare data.
Am ~1.77 inaltime sau mai mult, nu m-am masurat.

| Adrianetc a răspuns (pentru ϟkatεVaηϟ):

Ai 177 si porti 43? eu am 180 si port 42, si eu am piciorul normal, dar tu il cam mare parerea mea.

| Xenya a răspuns:

Da...am probleme mari deoarece port 35-36 la varsta de 18 ani.Pentru mine este un chin in alegerea si gasirea incalatarilor! happy

| Zeflemitoarea a răspuns:

38. Şi am 1.68 înălţime. thinking

| kenNNzorFTW a răspuns:

40-41 si am 1.70 si ceva

| FlyingSoul a răspuns:

Eu port 43-44 si am 1.65 nu mi-e chiar asa de greu; da cand vreau o pereche de papuci trebuie' sa merg la vreo 4-5 magazine big grin

| Dudyy a răspuns:

Eu am 1, 76 si port 41-42 si nu, nu sunt greu de gasit.

| PunkyA a răspuns:

Eu port 37-38...

| Cocooos a răspuns:

Spre surprinderea ta, 36-37 nu exista la copii. Cea mai mica marime la adulti este 35.

| FaraNume1249 a răspuns (pentru Cocooos):

E de mentionat ca port 37 in cel mai bun caz, adica la cizme de iarna extrem de groase si chinezarii lucrate mic.La pantofi/adidasi fabricati dupa marimile puse in circulatie pe pietele europene am in jur de 35-36 care foarte rar se gaseste la pantofi cu toc spre exemplu sau la skateri.

| AleWhatever a răspuns:

Eu am 1.72 si port la conversi 39 si normal 40. si matusa mea are 42 de ani si are 34-35.

| JensenB a răspuns:

Am 43, si nu, nu sunt greu de gasit.

| pati2021 a răspuns:

Esti o norocoasa, sora mea poarta 41 si are piciorul lat, isi poate cumpara doar de la barbati, rar daca gaseste sandale pe marimea ei! AAAA plus ca majoritatea pantofilor ce intra in reducri au marimi mici! esti un fel de printesa!

| andreia67 a răspuns (pentru pati2021):

Eu vand incaltaminte adusa din Germania (majoritatea), am masuri de la 36-42. Calitatea este foarte buna, peste ce se gaseste de obicei la noi.
Calapoadele sunt bune, suficient de late (europene, nu chinezesti), am multe modele la care am 40, 41 si chiar 42. In aceasta perioada am reduceri la cizme, doar 70 RON perechea. Expediez oriunde in tara prin posta cu plata ramburs, in Bucuresti se pot proba. Se pot returna si schimba in caz ca nu se potrivesc. Vedeti blogul meu http://paradisulcizmelor.blogspot.ro/ pentru oferta la zi. Vand si pe Okazii.ro http://www.okazii.ro/comunitati/okazia-lui/andrei_iosif.html
calificativele primite imi atesta seriozitatea si calitatea produselor.
Daca nu gasiti nimic care va place intrebati, posibil sa mai am si alte modele, eventual aduc.

| polistupaul a răspuns:

Am 1.76 si port 42.Gasesc ce vreau peste tot

| anutze a răspuns:

Eu am 12 ani si am 1.57 si port cat tine, si nu prea gasesc la copii, cand mai gasesc ceva frumos imi cumpar si de la copii, dar de obicei de la adulti.doar la zara am vazut numere mai de 36 37 la copii, dar nu stiu daca sunt si la adulti

| BlackandWhiteMady a răspuns:

Eu am 1.75 si port 39-40 depinde de model si de tipul pantofilor la care ma uit si doresc sa ii probez...deseori am probleme in imi gasi shoes care sa-mi fie tot odata buni, sa nu imi stranga piciorul, sa fie comozi si sa numi faca piciorul marelaughinge adevarat ma consider picior mare cateodatalaughingnimeni nu-i perfect ce sa-i facilaughingstiu ca acus 2 ani am fost extrem de furioasa pentru ca atunci au inceput sa apara cizmele din dantela la pret super bun si cand am probat m-am enervat enorm fiindca calapodul nu corespunde marimii si marimea lor maxima e de 41 adica marimea normala fiind 38-39 si cand mi-am vazut colega de banca ca si-a luat pe ziua urmatoare(mentionez ca poarte 35-36 si are 1.55)mi s-a urcat tensiunealaughingnoroc ca acum nu mai sunt interesata de cizmelaughingsunt mai mult interesata de shoes sau tenisihappydeci consider ca ii un avantaj sa fiu interesata de shos fiindca sunt mult mai rezistenti ca cizmele si nu dau banii pe degeabahappy

| AnDrA3011 a răspuns:

Eu am 1.66 parca ...si am piciorul destul de (e nasol, deci bv pentru marimea ta) si de abia gasesc marimea mea la incaltamintea care imi place si port 41-42 foarte rar 40 sau 43.
Deci ar trebui sa te simti norocoasa ca nu ai piciorul foarte mare...happy

| INTELEASA a răspuns:

Eu am 11 ani si port 37! Am 1.50

| Andrei_Andrei_1981 a răspuns:

Eu port 42-43 la adidasi si...e nasol pentru ca am doar 1.65m...dar nu am problem la gasirea lor.