| carinutza55 a întrebat:

Hei TPU daca iti pieptani parul cand este unde se intampla ceva? Adica eu mi l-am pieptanat de vreo 2 ori cand era unde are ceva? Niste sfaturi va rog!

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Tradu-mi, te rog, "cand este unde se intampla ceva" şi "cand era unde are ceva".hee hee

| carinutza55 explică:

Cand este ''ud'' si cand era ''ud''are ceva am gresit scuzati-ma

| NOname a răspuns (pentru carinutza55):

Adică, "dacă îţi piepteni părul când este ud, se întâmplă ceva?", asta ai vrut să întrebi?

Nu este recomandat să-l piepteni când este ud, dar dacă ai făcut-o doar de 2 ori, nu cred că e vreo problemă.
Ai răbdare pe viitor, nu-l pieptăna imediat, ci lasă-l un pic să se usuce (după ce l-ai tamponat cu un prosop, deşi nu neapărat), să rămână doar uşor umed.

Când e ud, e ceva mai fragil şi se rupe mai repede.