| anonim_4396 a întrebat:

Hei,Tpu.De 4 zile tin dieta Dukan dar astazi m-am simtit foarte rau pentru ca in astea 4 zile am mancat doar iaurt, carne de pui si oua..An slabit doar 2 kg.As vrea sa renunt la ea.Trebuie sa dau jos cam 15 kg.Credeti ca daca as manca foarte multe fructe,legume,salata,carne de pui,vita, peste si as face si sport, as reusi sa le dau jos? Adica numai vreau sa tin nicio dieta pentru ca vad ca imi fac rau..Am 16 ani jumate si 71-72 de kg.An forma de para si arat nasol..Prietenii iubitului meu ii spun mereu ca sunt grasa si ma afecteaza. Vreau sa slabesc neaparat far sincrr nu stiu cum..Am nevoie de un sfat..Multumeschappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa consumi vreo 5 mese pe zi. Si foarte important, micul dejun trebuie sa fie cea mai bogata masa a zilei.
Si sport, e de ajuns sa nu stai prea mult degeaba dupa ce mananci.

3 răspunsuri:
| Alissa11 a răspuns:

Daca faci sport si mananci mese mai dese si mai putin la fiecare masa te va ajuta...in plus dupa fiecare masa sa te speli pe dinti, ii va spune creierului tau ca e gata masa.

| pynnk a răspuns:

Este foarte periculoasa aceast dieta renunta la ea.incearca sa faci sport, du-te la o sala sau alearga in parc mananca fructe legume salata multa si dupa ora 18 nu mai manca nimic.redu dulciurile si grasimile bea multa apa si vor aparea rezultatele sau opteaza pentru un nutritionist este cam costisitor dar daca iti permiti incearca.bafta :*

| euCarol a răspuns:

Si doar asa ca fapt divers, in 4 zile 2 kg, nu e putin deloc! de asta ti-a fost si rau. si cred ca ar trebui sa incepi sa mananci 5 mese pe zi. Cate foarte putin la fiecare. ( gen o pulpitza(pulpitza nu pulpa de curcan) de pui, masa, 3-4 pesti la 7-8 cm, vita, 100 grame maxim), mai mult salate de preferat, si tin sa precizez. Pulpitza al 1 masa, pestele la o masa, vita la o masa... Oricum, nu cred ca iti va fi usor sa mananci atat de putin la o masa, dar, daca vrei, vei reusii. si te va ajuta. nu vei slabi exagerat de mult in putin timp. dar se va simtii, si ai putea sa continui cateva luni. si vei fii si sanatoasa, si vei arata si bine, nu trebuie sa slabesti fortat/imediat, sa iei pastile sau mai stiu eu ce.