| denisa20 a întrebat:

Parul meu e lung si de fiecare data cand il ondulez desi folosesc tot felul de produse (spuma, fixativ) el tot nu rezista nici macar o ora. Ce pot face ca onduleurile sa reziste mai mult? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoName8 a răspuns:

Sfatul meu nu este sa tii ondulatorul prea mult in par pentru ca astfel il vei arde rau de tot. Pot sa iti recomand Tratamentul leave-in pentru disciplinarea parului de la Avon (gama Advanced Techniques), e portocaliu si costa in jur de 18-20 de lei. In principiu functioneaza ca o masca cu care te dai pe parul umed (deci dupa ce ti l-ai uscat cu prosopul) si care nu se clateste. Nu imbacseste parul deloc si fuctioneaza ca un fixativ. Ai grija cantitatea pe care o pui in par. Dupa ce ti s-a uscat parul o sa il simti mai puternic, mai "disciplinat" si o sa iti poti face onduleuri linistita, iar apoi aplica un fixativ cu fixare puternica, adica numarul 4 sau 5 de la taft sau alte marci. Spuma pusa in par dupa ce ai incretit parul nu face altceva decat sa il incarce, iar buclele tind sa se lase.

5 răspunsuri:
| perfectlygood a răspuns:

Incearca sa tii ondulatorul mai mult timp in par.Adica sa nu le faca doar asa, superficial...si cand iti dai cu fixativ nu-ti da numai la suprafata.Da mai mult in spatele parului(intelegi ideea, nu?).

| blackwidow a răspuns:

Pune-l pe bigudiuri

| vlad_2404 a răspuns:

Daca vrei sa-l faci asa numa pentru anumite ocazii, poti folosi zeama de lamaie, sau zahar(nu e prea indicat vara atrag zburatoarele mici).

| ZZG a răspuns:

Buna happy
incearca sa nu-l incarci prea mult. dupa ce-l speli, da-l cu putina spuma sau fixativ si aranjeaza-l dupa.:*

| machupi8t a răspuns:

Iti poti imleti parul si il tii o zi intrega chiar si noaptea asa. A oua zi daca desfaci parul din coditele impletite vei avea parul ondulat. Poti pune fixativ si gata. Eu am parul ondulat si stiu big grin