| anonymus322 a întrebat:

Hei TPU de ceva vreme am parul subtire ca si cum ar fi mai rar, si nu mai este asa usor de modelat. Eu am citit ca ar fi uscat e adevarat?
As vrea sa adopt stilul pompadour, ceva gen:
http://jp6.r0tt.com/l_c40bd180-dac4-11e1-8116-d57e8c2000 06.jpg

Ce as putea sa fac in cazul asta, im primul rand ce sa fac sa-si revina? SUNT BAIAT.

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Uscat inseamna sa fie aspru, despicat, se rupe usor.
Sunt mai multe tipuri de par si eu am parul subtire, dar nu are nicio legatura ca nu il ingrijesc, ci asa e de la mama natura.
Acea coafura cere mult par dar si feon si fixativ ( care iti strica duritatea firului de par).
As spune sa incerci un tratament cu o masca de par pentru regenerale.
Eu folosesc o masca de par cu un galbenus de ou, un pic de miere de albine, ulei de ricin ( cam o lingura), ulei de masline ( tot o lingura), catvea picaturi de vitamina a. Uleiul de masline si cel de ricin trebuie incalzit un pic apoi se amesteca cu celelate ingrediente, masca o aplici pe par, lasi sa actioneze in jur de 1 ora si apoi te speli normal pe par dar sa insisti pentru a curata bine uleiul. apoi aplici un balsam.
Masca se aplica cam de 1 data pe saptamana sau de 2 ori pe saptamana.