| NonZarek a întrebat:

Salut, îmi poate spune cineva,(sunt băiat) cum as putea face parul asa mai moale? Adică, ca să înțelegeți, sa poată fi modelat foarte ușor în timpul zilei.
Eu de obicei îmi țin parul uscat în sus, însă nu prea îmi place și vreau sa schimb stilul, vreau sa îl fac mai moale sa poată fi modelat când bag mana în par sa fie ușor de modelat, înțelegeți voi.
Pentru cei care vor sa înțeleagă mai bine, căutați pe google hairstyle Thomas Shelby, asa va veți da seama mai ușor cum vreau exact.
Multumesc!

Răspuns Apreciat de Editori
| adelina29 a răspuns:

Probabil ai nevoie de niște hidratare profundă. Sigur, merge și cu balsam sau o mască de păr aplicată regulat dar metoda mea favorită e cu ulei de măsline, o dată pe lună.
Într-o cană de cafea, mică, pui 1 sfert de ulei de măsline, îl încălzești la microunde (mare grijă, trebuie să fie doar călduț! dacă ți se parea prea cald pentru a-l pune pe mâna, lasă-l să se mai răcească), pentru a pătrunde mai ușor în firul de păr, și aplici. În general în las măcar 30 de min înainte să-l spăl obișnuit, poate de 2 ori șamponat. Nefăcând niciun rău, poți să-l lași chiar și peste noapte dacă îți înfășori bine părul pentru a nu murdări perna.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Caută un balsam de păr.

| Apokales a răspuns:

Daca vrei parul moale, poti incerca balsam de par.

| PsyhoChild a răspuns:

Du-te la salonul dani costi si spune-le ca vrei tunsoare stil thomas shelby. te rezolva ei