| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, mi se ingrasa parul foarte repede si nu stiu de ce, il spal azi si mi se ingrasa peste 2 zile superrr tare, aveti vreoun remediu sau stiti de ce?

4 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Salut!

Cel mai logic e sa te duci la farmacie sa intrebi pe farmacista, in cazul acesta- ce iti trebuie pentru parul gras, cu problema!

Bye, succes!

| kresycenzia a răspuns:

Se poate sa fie din cauza stresului. Evita sa Îți speli parul atat de des. Poți încerca sa dai cu gaz sau cu un tratament pe baza de petrol cu 15-30 de minute înainte de a Îți spală parul, nu rămâne niciun miros. Atunci când parul tău începe sa se îngrașe, îl loc sa îl speli, încearcă sa folosești o pudra sau un șampon uscat. Pudra absoarbe grăsimea, iar apoi o îndepărtezi, cel mai bine cu un prosop, dar poti și cu peria. Poți sa cumperi un șampon uscat spray dintr un magazin de cosmetice și sa îl folosești.

| IoanaDariaH a răspuns:

Sfatul meu este sa de duci la un specialist dermatolog si vei afla acolo mai multe.

Pana atunci incearca sa nu treci mana prin el si sa il ti aproape mereu prins.Cand il speli ia sampon si spala bine la radacini apoi clatesti si iei suvitele la spalat.Le freci una de alta le invarti le treci le da.Intelegi tu.

Succes!

| FlorentinaSandu a răspuns:

Asta mi se întâmpla și mie, astăzi ma spăl și mâine îl am gras. Eu folosesc șampon Dove pentru volum, ma dau cu șampon de 2 ori, îl las sa se usuce natural, și evit sa bag mâna in el. Încă ceva, placa in caz de folosești sa știi ca ți-l unge foarte mult. Eu așa am făcut in ultima perioada și acum reușesc sa îl țin 3 zile intact. Mult succes! O seara buna.