| laurasiatat a întrebat:

Numele meu este Laura am 12 ani si am inaltimea de 1.49 si 40 kilograme. Am celulita pe fund si as vrea sa o elimin. Fac tot felul de exercitii ce am vazut pe net ca ar ajuta la indepartarea ei. Am citit ca ar fi eficient si mesaje cu crema anticelulitica. Problema e ca eu am doar o crema antivergeturi de la sora mea iar eu nu am vergeturi.
1. Daca folosesc acea crema m-ar putea afecta cu ceva avand in vedere ca eu nu am vergeturi?
2. M-ar putea ajuta acea crema la indepartarea celuliei?
3. Cum as putea sa scap in doua luni de celulita de pe fund (nu e intr-o forma grava )?
Dau fundita pentru cel mai bun raspuns. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, hidratează-te și nu uita că noi suntem purtătoare pe veci a celulitei!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema aceea nu te ajuta cu nimic fa exercitii simple flotari, abdomene, etc. exercitii simple din astea si foarte mult alergat am uitat sa mentionez trebuie sa faci 25 de fiecare de 4 ori(de ex la exercitii 25 de abdomenene de 4 ori adica 100 de fiecare dar nu toate de odata)

| LorenaAnca a răspuns:

Crema nu te va ajuta, dar pentru a ameliora acele vergeturi adopta o alimentatie cat mai sanatoasa si multa, multa hidratare.

| IngerCazator a răspuns:

Nu o sa te ajute cu nimic crema aceea.
Ca sa scapi de celulite nu e de ajuns doar sa faci sport, trebuie sa ai grija si la ce mananci si sa te hidratezi
Dar eu zic sa te linnistesti ca totusi ai inca 12 ani :*