| iubesteOrezul a întrebat:

Fete, care e cea mai buna crema anticelulitica? Si rapida! Cum as putea sa scap cat mai repede de celulita. Please, help me!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu poti scapa de celulita, vergeturi cat te-ai lupta cu ele, nu vei scapa niciodata de acest chin!
http://www.eva.ro/......l-816.html
Te pup!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe cele termice, dar nu uita că nu mai scapi de ea, cel mult o ameliorare!
Mult sport, fără grăsimi, dulciuri, etc.
Pa, pa

| piTiCcu a răspuns:

Miscare, ai grija la alimentatie ( mai multe legume peste si fructe, foarte putina carne si evita grasimile) si preferabil sa faci masaj local anticelulitic cu un gel sau crema termica ( sau de care iti permiti ).
Succes!

| iubesteOrezul explică (pentru piTiCcu):

Cat costa un masaj anti celulitic? Cel mai bun. Si raspid.

| piTiCcu a răspuns (pentru iubesteOrezul):

Depinde, la ce salon te duci.

| Badgirl117 a răspuns:

Pe acest site poti gasi cea ce iti doresti:
http://store.irinareisler.ro/creme-c6/?gclid=CIOHyZTA_LcCFYuR3godeygAyg

1. Regim dietetic

Pentru combaterea celulitei este indicata o dieta, un regim hipocaloric din care se exclud:
■dulciurile
■ produsele de patiserie si cofetarie
■alcool
■ sucuri carbogazoase
■ painea alba si pastele
■carnea grasa
■ branzeturi grase si sarate (cascaval, telemea)
■alimente afumate
■ prajeli
Se recomanda inlocuirea

■ carnii grase (porc, vita, miel) cu ciuperci, nuci, alune de padure
■ branza grasa cu branza de vaci sau branza dietetica
■ sarea cu un amestec de condimente, spre exemplu cimbru, patrunjel si marar uscate si macinate
■dulciurile cu fructe
■zaharul cu zaharina sau miere
■painea alba, orezul alb cu cereale integrale
■mancarea procesata sau gatita cu mancare cat mai naturala, salate de cruditati, din care sa nu lipseasca varza, morcovul, tomatele, telina, salata verde, ardeiul gras
■peste afumat/gras cu peste slab: salau, stiuca, biban

2. Sport
■Gimnastica aerobica
■ Inotul

Sunt foarte indicate in combaterea celulitei intrucat cresc foarte mult arderea grasimilor si oxigenarea tesuturilor.

3. Cura cu lamaie

Cura cu lamaie este foarte buna pentru celulita si detoxifiere: se poate incepe cu zeama unei lamai pe zi, in apa plata sau limonada si se poate creste zilnic cu o lamaie pana se ajunge la 10 lamai/zi (limonada) apoi se descreste cu cate o lamaie pe zi, pana se ajunge din nou la o lamaie/zi.

4 Cura cu fructe

Se recomanda ca o zi sau doua pe saptamana sa se consume doar struguri (1kg/zi). O alta varianta ar fi cura cu mere, cirese sau ananas.

Toate aceste fructe sunt foarte hidratante si detoxifiante, ajutand la eliminarea retentiei de lichid si la arderea grasimilor.
5 Cura cu varza cruda

Cura cu varza cruda se poate incerca o zi/saptamana, timp in care se consuma doar salata de varza cruda, cu lamaie si ulei masline.

6 Suc de telina/tomate

Sucul de telina/tomate elimina excesul de lichid. Se consuma un pahar dimineata, inainte de masa.

7 Ceaiuri

Foarte bune in combaterea celulitei sunt urmatoarele plante:
■ ceai verde
■ceai de soc
■ceai de mesteacan
■ceai din amestec de frunze mesteacan si flori de soc
■decoct din frunze de vita-de vie
■ceai de papadie. Papadia se poate consuma si in salate, frunzele de papadie sunt detoxifiante.

8. Masaj anticelulitic
■cu ulei de musetel (uleiul de musetel se poate prepara si acasa din tinctura de musetel la care se adauga ulei de masline si se fierbe la foc mic 2 ore; tinctura de musetel se prepara prin macerarea timp de 8 ore in alcool a florilor de musetel)
■cu miere: se aplica miere pe zona cu celulita si se maseaza prin lipirea si dezlipirea brusca a palmelor.

9.Hidratare

Hidratarea este esentiala in combaterea celulitei, intrucat lipsa unui aport hidric constant (la fiecare 3-5minute) si suficient are ca efect retentia de lichide in organism
10. Fibre

Fibrele din fructe si legume crude sunt esentiale pentru sanatatea organismului dar si pentru combaterea celulitei.

Fibrele ajuta la eliminarea grasimilor in exces pe care le absorb din tractul digestiv, alaturi de toxine.

11. Condimentele iuti

Condimentele iuti precum ardeiul iute sau chili contin un antioxidant foarte puternic, numit capsaicina care ajuta la cresterea metabolismului si arderea grasimilor

12. Somn

Odihna si relaxarea sunt esentiale pentru pastrarea sanatatii si frumusetii.

Stresul determina eliberarea in organism a anumitor hormoni precum adrenalina si cortizol, ceea ce determina stocarea grasimilor si rezistenta la insulina.

| Denis_5853 a răspuns:

Sexul, in special 69 sa vezi intro luna gata cu celulitawinking