| BiancaDenisa a întrebat:

Stiti vreo tunsoare tinereasca? am parul ondulat(nu cret,doar cateva bucle),saten,des si pana peste mijlocul spatelui.M-am plictisit de forma lui + ca e si putin ros.Ce tunsoare as putea incerca? nu vreau sa il scurtez mai mult de mijlocul spatelui...

Daca se poate si cu poze, va rog.(bretonul sa nu fie decat mai lung, pe o parte...sau deloc.)

Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AneeM a răspuns:

Tunsoarea depinde de forma fetei tale:

• Patrata - Un breton lung, cu gherute iti va rotunji fata. Adauga si cateva scari care sa iti incadreze fata, pentru a indulci trasaturile.

• Ovala - Esti foarte norocoasa, poti opta pentru orice tip de breton, orice lungime, forma si greutate. Poti experimenta cu orice tunsoare.

• Inima - Ai nevoie de un breton care sa indulceasca linia dura a barbiei. Alege un breton drept, gros si bont, pentru a proportiona forma fetei.

• Rotunda - Trebuie sa lungesti putin linia fetei, si un breton filat intr-o parte sau unul foarte scurt, cu gherute, poate face asta cu succes. Evita bretonul lung care nu face altceva decat sa rotunjeasca si mai mult forma fetei.

• Diamant - Trebuie sa pacalesti liniile dure ale fetei, frunte si barbia ascutita si latimea pometilor. Alege un breton intr-o parte, dar tuns intr-o linie cat mai rotunda, care sa indulceasa trasaturile.

Dar o tunsoare draguta este tunsoarea in v+in scari+Breton cu gherute - Este o versiune modificata a bretonului bont, in acest caz suvitele fiind separate intre ele, ca niste mici gherute care acopera fruntea.

| Oana92 a răspuns:

Fiind ondulat si des nu prea ai ce sa ii faci, daca il tunzi scurt iti va sta umflat.

Incearca sa il tunzi in scari si sa folosesti spuma pentru a pune buclele in valoare.

| diamantany a răspuns:

Ceau si eu asa am parul ca tine un pic ondulat sie si bogat fa-ti o tunsoare in scari si cu bretonu pe o parte si sa iti fileze la coafura un pic din par si nu o sa mai ai ondulat o vreme eu asa fac. Bafta