| unudoitreifadfa a întrebat:

Tatal meu are chelie, a zis ca la 24 -25 de ani a inceput sa cheleasca.
Eu am doar 20 si daca imi bag mana in cap si prind usor de par raman cu vreo 4-5 fire in mana >( eu de ce incep sa chelesc asa rapid? Chiar si cand ma spal observ ca cad multe >( cand ma uit in oglinda la el pare destul de des dar in ritmul asta cred ca o sa ajung si eu sa am chelie >( chiar nu se poate face nimic in privinta asta? Ma intristeaza rau gandul ca am sa ajung chel

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa folosesti sampoanele parusan sau altul din farmacie pana la urma unul va da rezulate si dac afolosesti din timp va fi bine.

| Kerre a răspuns:

Foloseste diferite samponuri sau ulei-uri din farmacie.

| NellieLovett a răspuns:

Te tunzi scurt si des si folosesti ulei de ricin. Eviti stresul, mananci sanatos, faci sport si bei destula apa. Daca problema persista, mergi la doctor. Succes!

| NoneOfUrBusiness a răspuns:

E normal sa cada 50-100 fire de par pe zi. se regenereaza, daca te vei stresa o sa iti cada si mai mult. chill. daca consideri ca problema este chiar grava recomand chelstop