| Dumitru_Christian_1993 a întrebat:

Buna ziua!
As vrea sa intreb si eu ceva. Poate pare o întrebare ciudata.De ceva timp observ ca imi cade parul, si cade ceva. Pe perna gasesc undeva la 5 fire sau puțin mai mult. Mi-e teama sa nu chelesc. Am trait cu certitudinea ca, nesemanand deloc cu tatăl meu si nici cu alte neamuri din partea lui, care la randul lor sunt cheliosi, si văzând ca seman cu neamurile din partea mamei, care nu au chelie, am crezut ca nu voi cheli. Este posibil sa chelesc totuși? Sau e doar o perioada proasta? Stres poate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce contează dacă vei cheli sau nu? Părul e ceva absolut inutil și neglijabil.
Eu mă tund zero de zeci de ani și chiar nu-i înțeleg pe cei care intră „în doliu" fiindcă au început să chelească.

Probabil ești mai stresat de felul tău. Părul cade și de la stres.