| briquette a întrebat:

:* Urmeaza sa imi pun aparat dentar. Marti merg sa platesc o parte din bani si sa.l comand si sa ma programez pentru extractiile care imi sunt necesare deoarece sistemul Damon nu este potrivit in cazul meu. Pana marti trebuie sa ma hotarasc ce tip de aparat sa.mi pun. Am de ales intre cel clasic din metal sau ceramic. Eu sincer mi.as dori ceramic, dar din cate am citit pe net nu pare deloc rezistent si nu imi doresc sa arunc o caruta de bani aiurea sad mai bine il suport pe cel metalic decat sa ma programez zilnic la cabinet pt reparatia aparatului... ce ma sfatuiti sa fac?
In alta ordine de idei, cand ma ganndesc la acele extractii ma ia groaza... imi este foarte frica, nu ma intereseaza durerea de dupa, mie mi.e frica in momentul ala cand incepe procedura...inteleg ca exista anestezia, dar imi pare imposibil de oprit o durere asa mare sad am citi pe net ca nu e asa rau nici in timpul si nici dupa extractie. Dar tot mi.e teama. Mentionez ca trebuie sa.mi scot premolarii. A trecut cineva prin asta? Ceva incurajari?

1 răspuns:
| AmirraAnnays a răspuns:

Nu am trecut dar stai linistita.o sa treaca imediat.gandeste-te la ce dantura frumoasa o sa ai!