| girlloveee a întrebat:

Hei TPU:X eu am parul drept si vreau mult de tot sa mi-l fac cret cum reusesc dar fara placa ondulator, sau moate :Xsau sa il impletetsc.

Răspuns Câştigător
| DSabb a răspuns:

Buna! Eu personal nu folosesc absolut deloc ondulator sau moate si nici nu stau sa il impletesc. Dupa baie il dau cu spuma, il usuc putin dar nu foarte mult si il prind asa cum este el putin ud intr-un coc neglijat in varful capului apoi cand ii dai drumul dimineata e foarte cret! Incearca si ai sa vezi nu ai nimic de pierdut :* Bafta!

13 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Iti faci baie pe cap, apoi il impletesti in spic, pana sa se usuce si dormi cu el. A doua zi dimineata il despletesti si vei vedea ca sta cret.

| Lorika a răspuns (pentru Siracuzia):

Daca face cum ai spus tu nu va reusi dacat sa il onduleze putin. Daca vrei sa fie mai cret poti sa faci mai multe codite impletite pe parul uscat apoi sa il dai cu fixativ si sa il lasi asa aproximativ 4 ore(iti va veni mai usor sa faci asa seara ss sa adormi cu ele.)

Răspuns utilizator avertizat
| DeeaOcHiSoRyCaPrUi a răspuns:

Pai poti incerca cum a zis VeşnicRătăcitoare ca asa fac si eu, sau mai poti incerca cu bigudiuri. Dar daca vrei sa iti pui bigudiuri te sfatuiesc sa iei din astea mai mari ca ies mai frumoase onduleurile si sa nu iei bigudiuri cu scaieti ca nu sunt bune!

| Nelutsa a răspuns:

Incearca cu bigudiuri happy!
!

Răspuns utilizator avertizat
| わたなべ久美子 a răspuns:

Bucle permanente, tin cam 3-4 luni chiar mai mult.

| XDeiutzaX a răspuns:

Cu agrafe! Iti prinzi parule in bucle cu agrafe de par dupa ce faci baie. Dai cu putin fixatix ca sa tina mai mult.PS. am incercat si e mai bine cand ai parul
ud sa iti faci cu agrafe apoi te usuci cu tot cu ele daca vrei dai cu putin fixativ si gata! Daca vrei cauta pe google,, par cret cu agrafe" e la stirilaughing

| anonim333 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema(doar ca nu vreau sa mi-l fac cret, doar mai ondulat), cand se usuca il volumizez bine si il fac cu ondulator.
Dar, bine, nu asta e raspunsul, eu zic sa faci cum a zis utilizatoarea "VesnicRatacitoare", este cel mai bun exemplu de cum sa il faci.

| rebeca7599 a răspuns:

Ai dreptate:FARA ONDULATOR pentru ca dauneaza parului. Ai putea incerca cu spuma(deci, iti faci baie, inainte sa-l usuci(mai bine sa nu-l usuci) baga spuma in el, cand inca mai este ud). Bafta!

| sweetanimals a răspuns:

In primul rand parul tau trebuie sa fie foarte bine ingrijit pentru a te intelege cu el. Adica: sa fie varfurile tunse la timp, sa nu-ti lipseasca balsamul ori de cate ori te speli pe cap (lasat pe par 10-15 min), si o masca o data pe saptamana (lasata pe par 30 min). Pe parul svantat bine bine cu prosopul se aplica un ulei (pe varfuri) 2-3 picaturi se pun in palma, se ung palmele cu el apoi se se apuca varfurile si se strang in palme. (ulei de la kallos mov). Iti garantez ca o sa fii multumita daca respecti ceea ce ti-am zis eu.

| scumpykppp a răspuns:

Pai te speli si cand e umed te dai cu spuma forte si incerci sa ii dai o forma big grin si eu am parul drept si asa fac ca sa mi-l incretesc :*

| adrianadorina a răspuns:

Daca iti doresti asa mult par cret... fa-ti. l permanent ca nu costa multwinking