| AleLoves a întrebat:

Heiiii TPU am o intrebare vreau sa-mi fac parul cret dar nu vreau sa folosesc bigudiuri. ondulator, placa sau moate....am auzit ca daca imi impletesc parul dupa dus si dorm asa cu el mi se va face cet am incercat daar n-a dat roade daca stau cu el 2 noptii si o zi imi va sta prea cret?laughing) ok asta e ciudat am nevoie urgent (am un concurs de muzica) :* Funda cel mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

E imposibil să nu dea roade! Dar îţi împleteşti codiţe mai multe, mai groase sau mai subţiri, în funcţie de cum vrei să ai "buclele" iar a 2-a zi le desfaci cu degetele (fără pieptăn) şi poţi să dai şi cu un pic de spumă, ca să reziste mai mult!
În rest, având în vedere că nu vrei să foloseşti niciuna din metodele care fac părul creţ, nu ai decât să te rogi să ţi se încreţească părul de unul singur!

| DumiY a răspuns:

Buna!
Acum depinde si ce fel de par ai. Daca parul tau e mai des, si are firul gros, e posibil sa nu iti iasa. Daca ai firul subtire, ai sanse cam 50%, depinde.
Oricum, daca iti impletesti parul, sper ca nu crezi ca iti va iesi asa parul ads%252F2011%252F09%252Fpar-cret-17.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.blogfierbinte.ro%252Fcoafuri-pentru-par-cret-2011-2012%252F%3B300%3B300 ci ceva mai ''desfacut''.

Pa, pa!

| Albnegru10 a răspuns:

Foloseste bigudiuri, nu sunt scumpe si cu putin fixativ va iesi foarte bine!