| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Voi tineti Postul Pastelui?
P. S:Scuze pentru. categorie!
:*:*

Răspuns Câştigător
| andreea1523 a răspuns:

Eu tin doar in saptamana mare!
Adica saptamana asta!
Bafta :*

10 răspunsuri:
| Biby a răspuns:

Buna.
Nu am tinut niciodata post.(11 ani)

| bianca9422 a răspuns:

Nu l-am tinut tot
dar in schimb tin toata saptamana mare happy

| ZEU93 a răspuns:

Eu nu, fac sport si nu pot sa tin post sad

| Heidii a răspuns:

Da, tin post insa nu tot. Post numa' ca alimentatie ca la atitutudine sau limbaj nu pot.straight face Asta e...

| Demoiselle a răspuns:

Da...eu tin post, dar din pacate doar post ca si alimentatie, ca de vorbit aiurea si alte porcari tot fac. Sa-mi fie rusine, dar sa nu intru in detalii!
Mie mi-e usor sa tin post pentru ca nu imi prea place carnea in general, ador insa spanacul, mazarea, orezul, ciupercile, cartofii, urizicile, salatele, fructele.
Am tinut 2 saptamani consecutive post, iar saptamana aceasta as vrea sa tin miercurea si vinerea. Cunosc insa persoane care au tinut tot postul.

| black1white a răspuns:

Nu totbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tin doar saptamana asta pentru a ma spovedi si impartasi.

| DjAnnaLove a răspuns:

Da,eu vinerea postesc! big grin

| georgescu40 a răspuns:

Postul nu e o chestiune de dieta, este o atitudine un mod particular de a te raporta la realitate si la propiile trairi.Acesta daca este tinut se face fara stiinta altora. Teologic vorbind daca spunem ca tinem post acest nu mai are nici o valoare.

| Didu1010 a răspuns:

Nu am tinut post nici o zi in viata mea pentru ca nu am reusit si am 15 anibig grin.