| 1112 a întrebat:

:]. as vrea sa imi fac niste suvite cu albastru de metil. culoarea parului meu este saten deschis. cum o sa iasa culoarea? cum ar trebui sa procedez? o sa imi patez hainele? inca nu am incercat asta pana acum si nu prea stiu.
P.S. : suvitele vreau sa le fac aproape de gat.
Multumesc :*.

Răspuns Câştigător
| dididedediu a răspuns:

Si eu am suvite albastre.
stii cum ii cel mai usor? iti iei o manusa pe mana si cu vata pui niste picaturi (direct asa, fara apa, ca sa iar albastru inchis)si apoi faci suvita cu vata..si asa nici nu te murdaresti pentru ca nu curge daca te faci cu vata.cel mai usor..bafta:*

4 răspunsuri:
| R0011 a răspuns:

Heii. Mi.am facut si eu vara asta. Pai eu am amestecat putina apa cu cateva picaturi de albastru de metil (la mine cateva picaturi inseamna un sfert de sticla.laughing] Apoi am luat suvita respectiva iar restul parului mi l.am prins. Ca sa-mi fie mai usor pur si simplu mi.am bagat capul in castron/lighean si am stat asa cam 5 minute. Sa ai grija sa nu iti bagi capul cu totul sa nu.ti dai si pe la radacina. Dupa ce am stat cu capul amortit acolo, mi.am pus niste staniol pe suvita si am stat asa 15-20 minte. Dupa m.am spalat pe cap si voila! Eu am parul saten inchis iar suvitele mi se vedeau verzi.

Spor la facut suvite.:*

A daa. Si sa porti un tricou rau si un prosop rau pe umeri pentru ca pateaza.Pa pa!:*

| 1112 explică (pentru R0011):

. Multumesc.;*. dar dupa ce ma spal si il usuc, o sa iasa inca din par? adica eu ziceam noaptea sau in timpul zilei pe tricou. o sa iasa? am auzit multe persoane spunand asta.

| R0011 a răspuns (pentru 1112):

Pai daca e uscat nu iese. Cand e ud iese culoarea, deci daca te prinde ploaia sau asa o sa iti ramana verdele ala pe gat sau pe tricou. Pa pa.:*

| EmiiLoveYou a răspuns:

Pai cand o sa te faci o sa iasa albastru, bineinteles dar nu cred ca o sa fie extrem de evident deoarece parul are o culoare inchisa.
Cum ar trebui sa procedezi:
-pune-ti un tricou vechi care nu iti mai trebuie
-pune intr-un castonel de plastic sau portelan albastru de metil
-cu ajutorul unei pensule vopseste suvitele
-dupa ce termini, usuca parul cu feonul