| anonim_4396 a întrebat:

Heii! As vrea si eu o lista COMPLETA cu toate hainele pe care trebuie sa mi le cumpar pentru scoala.Stiu ca e prea devreme, dar imi trebuie.

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca ar fi sa ne luam dupa felul in care te-ai exprimat, as intelege ca esti inca la gradinita si abia in toamna mergi la scoala...
Ar mai fi o explicatie.
Sa inteleg ca te pregatesti pentru a intra la liceu?
Poate dai mai multe informatii.
Chiar si asa, nu stim la ce liceu optezi/unele licee au uniforme speciale.
Deci, cu ce te putem ajuta?
O zi bunahappy

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

In primul rand, daca ai gandi logic, ti-ai da seama ca urmeaza sa intru la liceu.In al doilea rand, daca te zic lista completa, tu de ce imi zici ca unele scoli au uniforme speciale.Crezi ca nu stiu ce se poarta in liceele din orasul meu?

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu inteleg de ce esti ofensata, trebuia sa zici de la bun inceput ca iti trebuie pentru anul urmator si asa evitai enervarea.
Eu am gandit logic, dar nu sunt ghicitoare sa iti citesc gandurile, nu te-ai gandit ca anul scolar a inceput demult si noi, cei care raspundem nu ne-am fi gandit ca pe anul urmator este vorba...
O zi buna!

| Fatamuntilor a răspuns:

Stai putin ca nu am inteles intrebarea ta!
Cum sa fie prea devreme? Scoala a inceput de mult
Nu avem de unde sa stim gusturile tale, daca esti fata sau baiat si cam ce varsta ai
Tot mai bine este cu uniforma...Nu mai asemenea probleme.

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Prea devreme pentru ca nu imi trebuie lista acum, ci pentru anul ce vine...

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok... daca liceul este unul de,, elita'' musai va trebui o uniforma! Intereseza-te la colegii tai m ai mari daca la liceul ala se impune uniforma.
Daca nu...2-3 bluzite, 2-3 fustite, pantaloni; asta pe langa ce ai in sifoner.