| aannoonniimm098 a întrebat:

Heii ce sunt crucile alea din fashion gen: https://www.facebook.com/....../photo.php sunt anti crestinism sau ceva de genu?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt nimic, dau bine si atat happy. Cum unora le plac floricele si tra la la lor le plac crucile. Si mie imi plac, arata ok.

| Mangustă a răspuns:

Doar moda, ceva hipster, grunge.
Dar daca vrei poti sa arunci cu pietre dupa cele care le poarta. Sigur sunt sataniste multe dintre ele. A da, si nu uita sa le zici ca zeul tau iubitor le va trimite in iad.

| Dan10079 a răspuns:

Doamne fereste. crucea pusa invers e unul din simbolurile satanistilor.

| Zurelin a răspuns:

Totusi, nu e bine ca Crucea sa stea invers...

| tadina125 a răspuns:

Moda,dar mai bine daca vrei poti sa nu il porti ca mai sunt multe tricouri si +aia pare emo cu chestia aia la gat

| xAmyx a răspuns:

Buna.
Pai am vazut multa lume purtand astfel de tricouri.Sunt la moda. happy
Crucea aceea inversa ar insemna "satanism". dar daca poti un tricou cu acea cruce nu inseamna neaparat ca esti satanista.