| cami98 a întrebat:

Heiisad nu stiu ce sa fac sa ma ingras la picioare, fac un program de exercitii de 1 luna... eu vad o mica schimbare dar o vad doar eu nu si cei din jur! toti colegii rad de mine ca sunt slaba si imi spun"schipi"crying( cand ajung acasa ma inchid in camera mea si plang...ce sa fac? imi trec prin cap ganduri de sinucidere cateodatacrying(

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Inceraca ciclismul, o sa iti dezvolte musculatura picioarelor si crede-ma ca sti ce spun, fac ciclismm zilnic de un an si se vede ca musculatura e dezvoltata.
Si nu mai pune la suflet ce spun altii, oamnenii sunt rautaciosi si sa stii ca nu au voie sa faca asta poti spune dirigintelui sau parintilor sa vina la scoala, nu esti tu obligata sa le suporti lor rautatile.

| ostea a răspuns:

In primul rand trebuie sa te accepti pe tine insati apoi sa privesti in jur.Majoritatea oamenilor sunt rautaciosi si nu stiu sa aprecieze persoanele din jur dar nu trebuie sa judecam pe nimeni, nu trebuie sa avem gand rau despre ei.Sa ii acceptam asa cum sunt.Sa te sinucizi doar pentru ca ei sunt mai inconstienti
? chiar nu se merita de fapt pentru nimeni si nimic nu trebuie sa te sinucizi. Dumnezeu ne'a lasat aici cu un scop si abia atunci cand nu o sa mai avem nici un scop o sa ne ia la el dar pana atunci bucura'te de viata asa cum este ea..chiar daca pare dura, taioasa de multe ori, incearca sa ii gasesti si partile celelalte mai bune si nu uita.Viata este Lectie.Ai grija de tine si iubeste ceea ce esti, apreciaza ceea ce esti, iarta ceea ce esti.

| homosapienbone a răspuns:

Ia si fa sala sau mergi la alergat cate jumatate de ora zilnic. Ajuta foarte mult. Chiar daca-i frig, iti faci organismul sa fie mai rezistent si nu ai sa racesti iarna. Sau fa la sala un program de exercitii, eu totusi recomand alergatul, iti poti gasi si un partener de alergathappy. Nu iti mai fa probleme ca esti slaba, si eu aveam aceeasi problema, stateau hainele ca pe umeras pe mine. De cand m-am apucat de sport am inceput sa am corpul lucrat. Nu trebuie sa vada restul faptul ca ai un corp, lucrat, sau sa-ti spuna ca arati mai bine, nu trebuie sa le demonstrezi celorlalti nimic. Trebuie sa-ti demonstrezi tie insati ca poti avea un stil de viata echilibrat si ca te simti bine in pielea ta. Sa fii prea slaba nu este un lucru rau, atata vreme cat ai un program de masa sanatos care sa contina tot ce trebuie unui organism normal. Sportul, totodata, ajuta organismul sa se refaca de 3 ori mai repede dupa o boala.