| sweetys a întrebat:

Sunt fata si as vrea sa fac exercitii pentru muschi. Sunt destul de slaba si as vrea sa imi lucrez muschii. As vrea sa stiu cam ce exercitii pot face acasa fiindca am un program foarte aglomerat si nu am timp sa mai ajung la sala. Ceva mai usor pentru inceput fiindca nu prea am forta nici in brate nici in picioare.

4 răspunsuri:
| ubox7007 a răspuns:

Google this: "calisthenics exercises list for womens" si tada, paropo, decat sa iti cumperi gantere mai mici de 5 kg, eu iti sugerez sa umpli o sticla de jumate cu nisip si apa si gata gantera, dar daca vrei sa cumperi ceva, zi-mi ce buget ai, evident, nu e neaparat sa cumperi ceva, poti la fel de bine fara.

| BubblessMc a răspuns:

Incearca sa iti cumperi niste gantere de 5 maxim 10 kg ( depinde de cata forta ai, si de varsta) si exersezi in fiecare zi cu ele macar cate o ora, dupa care incepi cat mai greu, etc.

| AssoX a răspuns (pentru BubblessMc):

Ea spune ca e slaba si tu ii sugerezi gantere de 10 kg laughing? eu cred ca 3-4 kg ar fi mai bine.

| BubblessMc a răspuns (pentru AssoX):

Acum depinde si de varsta. 5 kg e ok la inceput. Iar dupa cand te obisnuiesti cu 5kg treci la 10 big grin