| liliiiiiii a întrebat:

Sper ca ma puteti ajuta :d.
In ultimul timp cand imi intinp parul imi care ft. mult par. Si nu numai atunci. straight face
Ce as putea sa fac ca sa nu mai imi cada foarte mult par?
funditaaa :*

8 răspunsuri:
| alexaalexandraa a răspuns:

Mergi la salon si tunde-ti varfurile.

| xCatastrophe a răspuns:

Ai parul sensibil si atuci cand este incalzit cade. Ar trebui sa iei o placa mai buna sau sa incerci ceva tratament cum ar fi de genul:Se fierb 4-5 linguri de radacina de brusture intr-un litru de apa, se da un clocot si apoi se lasa fiertura la racit pana devine calduta. Se spala parul cu aceasta si se maseaza intens la radacina. Pentru efecte foarte bune contra caderii parului puteti pune in apa si urzici (frunze sau sub forma de plicuri de ceai) si masezi parul cu fiertura obtinuta. Daca nu.Incearca REvalid mama mai folosea si astabig grin

| aolicaaaaa a răspuns:

Hei!happy
Bine si eu am placa si ador sa o folosesc! Fiind noua in domeniul asta iti recomand un spray pentru par marca Syoss Health Protect.Se aplica pe par uscat sau umed(daca ai placa speciala pentru par umed) inainte de a-l indrepta!
Ca sa nu te indrepti asa de des (pentru ca iti poti arde parul si dupa aia vei regreta foarte mult) iti recomand sa te indrepti doar dupa baie dupa ce parul este perfect uscat si DAT CU BALSAM!

In privinta caderii parului, piaptana-l des, mai ales inainte de culcare, nu folosi fixativ sau orice fel de produs care"pastreaza forma parului bla bla bla" findca nu's bunelaughing...si du-te la SensiBlu si intreaba farmacista ce sampon sau crema iti recomanda la problema cu caderea parului.Mentioneaza-i ca folosesti placa des!

Sper ca te ajutahappy

| Murzik a răspuns:

Samponu syosss am cumparat si vad ca nu imi cate parul!

| dkidda a răspuns:

Poti sa mergi la o farmacie naturista si sa vorbesti cu farmacista.si mie imi cade parul mult si am cumparat de la farmacie naturista o crema pentru par si un sampon impotriva caderii parului. (numele cremei si samponului nu il stiu exact pentru ca acum nu sunt acasa si nu pot sa iti spun, dar daca intrebi farmacista stie ce sa iti dea) sau mai poti folosi ulei de ricin. sper ca te'am ajutat happy

| anonxD a răspuns:

Ok...deci in primul rand trebuia sa eviti sa iti mai intinzi parul cu placa mai ales daca nu folosesti protectie (singurul care l am gasit in magazine e syoss).
ar mai trebui sa stii ca primavara si toamna parul se regenereaza si de aceea cade.
si mie mi a cazut parul foarte mult timp dar am aflat ca eram foarte foarte anemica...si am inceput tratamentul si de atunci nu mai cade asa rau.
si in ultimul rand nu incerca tot felul de produse scumpe pentru caderea parului pentru ca de cele maimulte ori nu functioneaza.

| berry0 a răspuns:

Ai putea incerca uleiul de ricin sau un tratament pentru caderea parului de la Gerovital, cat despre intinsul parului eu folosesc un ser termoprotector tot de la Gerovital si sunt foarte multumita de el asa ca ti-l recomand :]

| StefanaVoda a răspuns:

Heeii kiss.eu am folosit "Revalid" si nu mai am nici o problema cu parul.incearca si tu, te asigur ca vei fi multumita de rezultat.Gasesti la farmacie.(Costa in jur de 50 lei.dar isi merita banii). Sper ca ti-am fost de folos!>big grin