| Andreeea_5082 a întrebat:

De la un timp imi pica parul si nu stiu de ce. Cum sa fac sa nu mai cada? Care ma puteti ajuta cu un sfat? Va rog!

Răspuns Câştigător
| KatherinneMilka a răspuns:

Salut! aveam si eu aceeasi problema. e din cauza stressului, in cele mai multe cazuri. daca ceva te nelinisteste in ultimul timp, fii atenta la asta.
poate fi si din cauza necesitatii de vitamine. daca ai si liniute mici si albe pe unghii, inseamna ca asa e problema.
eu una, cand a aparut problema asta, m-am adresat la frizer si acela mi-a dat un sampon special si niste medicamente. poti face si tu la felwinking
sper ca te-am ajutat!
funda?

| Rapafilă a răspuns (pentru KatherinneMilka):

Ne poti spune mai in detaliu ce tratament medicamentos dar si ce sampon ti-a fost indicat? Multam.

| KatherinneMilka a răspuns (pentru Rapafilă):

eu am folosit sampon de la "Favisan", cu extract de ginkgo biloba. dar stiu mai multe, la fel de efective : sampon cu extract de mesteacan si urzica de la "Dr.Soleil" si mai stiu si un sampon contra caderii parului de la "CosmeticPlant".
in privinta tratamentului medicamentos, nu tin minte deoarece am avut problema asta aprox. 2 ani in urma happy

| Rapafilă a răspuns (pentru KatherinneMilka):

Am inteles, merci frumos!