| Nutemaiholba a întrebat:

Heii TPU.;**. Ahm, so, eu tin un fel de "dieta" care se bazeaza pe :
- Nu mananc dupa ora 19:00 decat cateodata o nectarina
-Nu mananc cartofi prajiti si chestii de genu`.
-Dulciuri mananc sa zicem, o inghetata la 1 saptamana, ceva de genu`.
-Nu mananc decat 2 felii de paine pe zi [sau deloc]
-Pun in lapte de dimineata doua lingurite de zahar, sau cateodata nu pun. Adica nu prea consum mult zahar
Ma ajuta cu ceva asta sa slabesc?thinking

Răspuns Câştigător
| ToffyNR1 a răspuns:

Foarte mult.Mai ales treaba cu painea.Dar nu inteleg de ce pui zahar in lapte? Daca vrei sa faci si un pic de definire, poti sa faci si un pic de miscare.Incearca sa bei lapte, sa mananci oua, carne de peste, de pui. Apropo, cate kilograme ai?

| Nutemaiholba explică (pentru ToffyNR1):

63, si 1.65 m. :-s

8 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Da, e bine. Dar incearca sa nu mananci deloc paine( daca tot vrei, mananca o felie de paine neagra pe zi) si fara zahar in lapte- nu-i de ajuns ca e zahar in dulciuri? Dar trebuie sa faci si sport, alergatul de dimineata( 20-30 minute) e foarte bun

| măcheamăăăî a răspuns:

Conluzie:tu nu mananci mai nimic.
Nu mai consuma zahar, inlocuieste-l cu miere, e mult mai sanatoasa.
Cel mai probabil o sa slabesti daca faci miscare, adica afara in aer liber, nu pe TPU.

| Nutemaiholba explică (pentru măcheamăăăî):

Daca petrec maxim 20 de minute pe TPU nu inseamna ca nu fac msicare, om fara logica. -.-'

| măcheamăăăî a răspuns (pentru Nutemaiholba):

Ia uite unde era logica, dar sa lasam asta. oh go on

| KiSsRoSsE a răspuns:

Daa cu siguranta.Dar ca sa slabesti frumos fara sa iti apara vergeturi si celulita trebuie obligatoriu sa faci si sport.

| DiaaaaBlondii a răspuns:

Da, desigur ca te ajuta! orice incercare de asta te ajuta. asta e doar o incercare de a face o cura de slabire in adevaratul sens al cuvantului o poti face cu un anumit regim alimentar..adica fara zahar deloc si fara sa mananci dupa ora 19. Parerea mea este ca daca vrei sa dai 2, 3 kg in vreo 2 saptamani te ajuta dieta asta. Mult succes, si grija la ce mananci kiss!

| ZoZole33 a răspuns:

Adica tu vrei sa zici ca mananci doar 2 felii de paine pe zi sau cum? Nu inteleg!"
Ma sincer eu ma chinui sa ma ingras laughing Nu pot sa ma ingras am un metabolism care arde repede grasimile. oricat de mult as manca nu ma ingras mai mult de 52-53 kg la 1.70 ..am incercat si cartofi prajiti si fast food da nu mere tongue in fine lasandu-ma pe mine deoparte stiu ca nu e sanatos dar dupa mine cea mai eficienta si rapida dieta e sa nu mananci mare lucru (daca vrei sa slabesti repede int-un scurt timp) nu stiu cum e metabolismul tau dar eu daca mananc mai putin intr-o zi slabeesc muult si ma enerveaza ca nu pot sa ma ingras si iar trebuie sa mananc ca vaca o zi sa mai pun kg ala pierdut asa deci iti zic sa faci sport mananca pepene rosu ca am auzit ca slabeste legume fructe fara paine proteine, bea multa apa si mananca si tu o salata pe zi si un iaurt seara si un dulce acolo pe saptamana si ai sa vezi ca nu ai sa mori de foamne happy...o sa ti se mai micoreze stomacul si o sa se obisnuiasca cu mai putina mancare si dupa nu o sa mai simti nevoia sa mai mananci asa mult...happy
Bafta la slabit happy Mai da la mine niste kilograme laughing pupiceei :* :*