| Ella21052003 a întrebat:

Heii TPU? Ce ziceti? Sunt buni acei plasturi pentru puncte negre? M am saturat de ele! Da merg la cosmetica, dar nu pot sa merg din saptamana in saptamana...
Va rog sa raspundeti daca aveti experienta! De unde pot cumpara?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Asa si asa. Trag cateva, dar nu sunt miraculoase.
Se pot lua din farmacii, plafare.

| RAY a răspuns:

Vreun studiu care sa le dovedeasca efectul? poate fi doar efect placebo atat, eu nu recomand asa ceva in scimb recomand mierea naturala pe fata ia curata fata cel mai bine

| anamariarot a răspuns:

Poti cumpara atat online de pe diverse site-uri, cat si din supermarket. Eu am luat ceva din kauflad, dar niciun rezultat. Sunt persoane la care functioneaza. Poti incerca, pentru ca nu-s scumpi. Poate ai noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se par buni doar daca ai niste puncte negre foarte mari. Am vazut multe review-uri la plasturi de genul si tipele respective ziceau si aratau ca nu au avut cine stie ce efect, dar in cazul iubitului se vedea ce au scos acei plasturi.

Eu am folosit unii din DM si n-au avut nici un efect asa ca am inceput sa folosesc exfolierea chimica cu BHA 2% si imi curata porii in profunzime, nu mai am probleme cu punctele negre.
Eu am folosit produsul asta, de care sunt foarte multumita :
http://www.paulaschoice.ro/skin-perfecting-2-bha-lotion-exfoliant.html
dar la urmatoarea comanda o sa-l iau pe acesta pentru ca are si niste ingrediente care previn imbatranirea tenului :
http://www.paulaschoice.ro/......-30ml.html

Acestea sunt beneficiile bha-ului :
- exfoliază celulele moarte de pe suprafața pielii și din interiorul porilor pentru ameliorarea porilor blocati si dilatati
- amelioreaza si previne aparitia punctelor albe, negre si de grasime
- indeparteaza excesul de sebum din pori si reduce numarul de pustule care se formeaza in mod normal pe ten
- imbunatateste aspectul pielii
- stimuleaza productia de colagen si amelioreaza ridurile fine
- amelioreaza petele si cicatricile post acnee, dupa cel putin 6 luni de folosire
- are efect anti-inflamator si antibacterian usor
- ingredientele aplicate pe un ten exfoliat zilnic patrund in piele mai usor si mai repede datorita indepartarii stratului superficial de celule moarte