| anonim_4396 a întrebat:

deci am mare mare nevoie de ajutor. Maine merg la o prezentare de moda iar fata trebuie sa imi fie perfecta. Am cateva puncte negre pe nas, am sunat-o pe cosmeticiana iar ea m-a trimis la farmacie sa imi iau plasturi pentru puncte negre. Ce plasturi imi recomandati? daca se poate din experienta personala ar fi ideal.

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Eu stiu de la plasturi de la montagne jeunesse, ii gasesti si in hypermarketuri de genul auchar, carefour. Problema e ca de obicei dupa orice fel de tratament, chiar si dupa un simplu pensat epilat, tenul se irita! Asa ca eu iti recomand sa nu te atingi de fata ta cu o zi inainte de prezentare. Demachiaza-te diseara, eventual da-te cu o crema hidratanta si atat iar maine va trebui sa te bazezi pe fond de ten, corector si pudra.

| RandomGirl a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu iti storci punctele negre pentru ca o sa iti ramana semne de la ele si maine chiar nu ai nevoie de asa ceva!
In loc sa dai banii pe plasturi poti sa incerci asta http://www.youtube.com/watch?v=-bjOB4zS0uE in principiu amesteci putina gelatine cu lapte si incalzesti pentru cateva sec la cuptorul cu microunde. Daca nu ai, poti incerca sa incalzesti pentru cateva secunde la aragaz doar sa fie o pasta omogena. Ai grija sa nu lasi mai mult de 20 de secunde pentru ca se poata transforma intr-o chestie tare pe care nu ai cum sa o mai folosesti.
Eu am incercat, la mine chiar a mers! Iti inlatura punctele negre, dar nu cu totul si asta e bine ca o sa para ca ai o fata curata. Dupa prezentare poti sa iti cureti tenul mai in profunzime.
Sper ca te-am ajutat, o seara placuta! :)

Răspuns utilizator avertizat
| Johhhyyy a răspuns:

Buna! parerea mea e ca nu iti trebuie neaparata acei plasturi(mie nu mi-au folosit) Cea mai buna metoda este sa incerci tu sa iti scoti acele puncte negre. Asa vor disparea definitiv! FUNDITA?

| x3Beculets a răspuns:

Eu stiu de la plasturi de la montagne jeunesse, ii gasesti si in hypermarketuri de genul auchar, carefour. Problema e ca de obicei dupa orice fel de tratament, chiar si dupa un simplu pensat epilat, tenul se irita! Asa ca eu iti recomand sa nu te atingi de fata ta cu o zi inainte de prezentare. Demachiaza-te diseara, eventual da-te cu o crema hidratanta si atat iar maine va trebui sa te bazezi pe fond de ten, corector si pudra.