| AddeAdee a întrebat:

Heii TPU.
Cum e vara,costumul de baie nu e tocmai prietenul meu.
Am un fel de vergeturi pe solduri,dar nu asta ma deranjeaza asa de tare, ci faptul ca sunt rosii.Le am cam de cand ma stiu.Stiti vreun tratament sa le fac sa dispara sau macar sa nu mai fie asa rosii?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Eu stiu ca de la soare, vergeturile capata o culoare sidefii, si eu am (si majoritatea fetelor, a naibii pubertate) dar sunt asa... aproape de culoarea pielii. Stai la bronzat cateva zile sau mergi la solar si eu zic ca se vor estompa. Definitiv nu trec nicicum, poate doar laserul le imbunatateste aspectul...

1 răspuns:
| Vlad1236 a răspuns:

Iubita mea a avut aceieasi problema.Ea dupa ce a stat la soare, acele vergeturi au inceput sa aiba culoare pielii, sigur ca nu au trecut, dar nu se mai vad asa tare. Sfatul meu e sa stai la soare pe partea unde ai vergeturile poate nu vor mai fii asa rosii.