| alexxa29 a întrebat:

Heii TPU! Cum pot scapa de niste alunite de pe fata? Am citit ca uleiul de ricin ar da rezultate,este adevarat? Daca da, in cat timp ar trece?
Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Uleiul de ricin hidratează, hrănește.
Alunițele trebuie văzute, obligatoriu, de medicul dermatolog și tot el ia decizia de a le și îndepărta.
Nu uita că ele pot fi cancerigene, nu le agresa.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Uleiul de ricin, oricate tampenii s-ar scrie pe internet despre el, nu este indicat pentru zona fetei. El ajuta, printre altele, la indesirea genelor si sprancenelor. vrei sa iti indesesti parul de pe fata? Alunitele pot disparea doar extirpate, de catre un medic, nu te apuca sa le ranesti doamne fereste ca pot fi cangerigene unele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inteles ca numai prin operatie se pot indeparta, nu este ceva dificil sau dureros