| anonim_4396 a întrebat:

Heii! voi cum v-ati convins parintzii sa va lase sa va punetzi pierce?big grin... upss am uitat sa mentionez ca mama ma lasa. dar tata nu. adica eu am 12 ani jum. ce sa mai 13. si am 3 gauri in ureche. dar as vrea un pierce in nas si tata spune ca vreau doar ptk sa fiu mai cool dar eu il vreau ptk imi place cum arrata pur si simplu nu vreau sa fiu mai interesanta.

7 răspunsuri:
| JokoSmile a răspuns:

Hi. Ai 13 ani? La salon nici macar cu acordul parintelui nu iti face pierce, trebuie sa ai de la 14 ani in sus.winking. Oricum nu se vede prea frumos un cerecel in nas. Hai sa iti zic o chestie:
Cand am fost la spital, niste asistente s-au luat de pierce-ul meu. Da am pierce, dar sunt a10a si il am sub buza inferioara. Si mi-au spus ca venisera mai demult o fata care a avut pierce in nas si la inspirat si sa infipt in plamni. Ceva in genu... nu mai tin exact minte straight face. Nu stiu daca i-au facut ceva fetei. Inainte sa iti doresti trebuie sa analizezi problemele pe care ti le pot face. Eu inainte sa mi-l fac vreo 2 luni am caut pe net si m-am interesat de posibilele infectii pe care le pot face sau alte probleme. Trebuie sa constientizezi inainte sa iti doresti.
Ce zici... nu mai bine astepti sa mai cresti putin? puppy dog eyes
Peace
Ai grija de tine.

| iulikka a răspuns:

Mi l`am pus si dupa nu au mai avut ce face decat sa acceptehappy

| AndyNyappy5 a răspuns:

Stii faza aia, "eu la 13 ani imi pierdeam dintii, nu virginitate"? cam asa e si acum, eu la 16 ani am fost super fericita ca am avut permisiunea sa imi pastrez cele 3 gauri in urechi...eu sincer iti spun sa lasi la o parte prostiile astea, ca o sa le regreti si sa pui mana sa inveti. la 12 ani si jumatate eu ma jucam cu papusi si plangeam cand imi arunca mama o hainuta pentru barbie, nu ca nu imi da tata voie sa ma gauresc. happy te asigur ca nici la bac nici la vreun examen sau la un interviu pentru un loc de munca nu o sa te intrebe aia "vai ce dragut, cand ti-ai dat pierce?!", ci o sa te intrebe ce ai in cap...asa ca mai gandeste-te, plus ca sincer pierce`ul in nas mi se pare dizgratios, in locul tau as mai astepta, o sa treaca si asta. in fond, e doar un mofthappy.

| rainboww a răspuns:

Nu multumesc nu-mi plac...dar mai intai mi-as ridica putin notele la limba romana. ''v-ati'' pe bune?

| tesss a răspuns:

Iti pui si cand vii acasa ori te cearta si a doua zi uita sau te lasa sau accepta ptc numai are ce sa faca. funda plzzzzzz

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu i'am convins si ma bucur ca nu m'au lasat.

| lkxxx09 a răspuns:

Zi-i ca vrei sa incerci lucruri noi.si eu m-am vopsit in cap (fiind baiat)
dupa mi-am lasat parul meu. dupa mi-am facut linii in prancene cap.si dupa reveneam la normal. spui ca doar vrei sa vezi km e si din astea. dupa te descurci.merit funda? big grin