| SnowWhite1 a întrebat:

In acest weekend ma vopsesc si "am pus ochii" pe o vopsea de la L'oreal Casting creme gloss si nu stiu ce sa fac, sa imi iau 2 cutii sau una? Am parul destul de des dar pana la umeri. Voi ce ma sfatuiti sa fac avand in vedere ca e destul de scumpa o cutie dar mi se pare destul de mare.Este buna vopseaua? si cum credeti ca ar prinde un blond nu foarte inchis dar nici prea deschis pe roscat? Pt ca m-am facut acum 3 luni roscata si imi e frica sa nu iasa portocaliu:-s

2 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Hmm. si eu m-am vopsit de multe ori cu Casting si pot sa spun ca e o vopsea buna. E singura de la care parul meu nu a suferit deloc si asta e un maare plus. Dureaza mult mai mult decat spun ei [ eu aveam brunetul in par si dupa 6 luni straight face ].
Ai nevoie doar de 1 cutie, e chiar mai mult decat ai nevoie. Mie mereu imi ramanea vopsea in tub. Referitor la blondul acela peste roscat, taare cred eu ca va iesi o culoare urata. Roscatul se poate
"taia" [ asa se spune ] numai cu nuante de gri si tu sigur nu poti face asta. Altfel, vei avea reflexii rosii prin orice culoare vei pune peste. E o vopsea fara amoniac si nu are cine stie ce putere de deschidere, mai ales pe un par vopsit deja.
Daca te referi la blondul lor inchis, sa stii ca iese foarte inchis, un maro inchis si uratzel, nu mi-a placut deloc nuanta aia:-s

| Diabolique a răspuns:

Iti ajunge o cutie, stai linistita.
Personal nu am fost multumita de Casting Crème Gloss pentru ca nu a rezistat atat de mult cat ma asteptam. Culoarea s-a decolorat in mai putin de o luna. In conculuzie am decis sa folosesc vopsea normala, cu amoniac, si nu am nici o problema.
Numai bine!