| Renes a întrebat:

Heiii.
M-am depilat cu o cremă depilatoare de la Farmec(cu aloe vera) şi mi-au apărut nişte bubiţe(puncte roşii).
Îmi vor trece? E ceva grav? :-s

Răspuns Câştigător
| Bo0ble a răspuns:

Nu e nimic grav, poate sa fie o mica alergie. Dar cel mai bine sa iti iai o crema hidratanta si s-o aplici.Succes!

| Renes explică (pentru Bo0ble):

Am una de la oriflame nutritivă, e bună?

| Bo0ble a răspuns (pentru Renes):

Da

| Renes explică (pentru Bo0ble):

Mersi :*

9 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Buna. Ti-au iesit de la iritatie.
Da-te cu o crema hidratanta sau una de crastaveti.

| tp a răspuns:

Incearca o crema hidratanta cu aloe vera sau orice crema. Probabil este o iritatie.

| Renes explică (pentru tp):

De gălbenele sau una nutritivă?

| tp a răspuns (pentru Renes):

Nu cred ca conteaza in mod deosebit da poti sa folosesti si de la farmacie cum sunt cele cu galbenele nu sunt foarte scumpe vre0 3 lei si sunt foarte eficiente. In orice caz pana iti trec incearaca sa eviti soarele sau folosesti o crema cu factor de protectie.

| Renes explică (pentru tp):

Mâine mă duc la ştrand, dacă folosesc cremă n-are nimic, nu?

| tp a răspuns (pentru Renes):

Daca ai crema cu factor de protectie 30 probabil nu are nimic. Si in orica caz probabil pana maine o sa-ti mai treaca.