| Notty a întrebat:

Heiii TPU, lacul meu de unghii este prea subtire. Idei despre cum as putea sa-l fac mai gros?
Fundita kiss

Răspuns Câştigător
| Tess a răspuns:

Simplu de tot. Lasă sticluţa deschisă câtva timp. Se evaporă acetona sau ce altă substanţă chimică volatilă conţine şi inevitabil se îngroaşă. Eu am notat din greşeală, când am uitat să pun capacul. happy

4 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Dar cat de gros ai vrea sa fie? Lacurile/ ojele se ingroasa cand nu mai sunt bune. Aplica numai un strat, ca daca aplici mai multe lacul/oja vor sari mai repede de pe unghie

| Notty explică (pentru Emena):

Vreau sa fie asa de groasa incat sa se vada bine culoarea.

| LolaLollita a răspuns:

Aplici doua straturihappy

| Iriina22 a răspuns:

Aplici mai multe stratur pana iese cum vrei tu happy