| ViseColorate_4467 a întrebat:

Mi se rup si mi se exfoliaza unghiile foarte tare. Ce sa fac sa se intareasca?

2 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Asa am patit si eu, insa o perioada nu mi-am mai dat unghiile cu nici un fel de oja sau lac.Solutia ar fi sa-ti freci seara unghiile cu zeama de lamaie, insa unghiile trebuiesc curatate si intotdeauna sa fie pilite intr-un singur sens, cuticulele indepartate la fel. Eventual iti poti cumpara o crema tratament pentru unghii. O alta cauza este si alimentatia care trebuie sa fie bogata in vitamine si calciu. Sper ca te-am ajutat cat de cathappyBafta!

daniela
| daniela a răspuns:

Incerca tratamentul de la Avon sau ulei caldut cu vitamina A