| TresJolie a întrebat:

Hello! happy aceasta intrebare este destinata in special fetelor,dar pot interveni si baietii. Fetelor,ce parere aveti despre sacourile negre, simple? De obicei pentru purtat la scoala..am cateva prietene care spun ca sacourile sunt pentru baieti,nu sunt potrivite pentru fete,dar mie imi plac mai ales sa le port cu camasa,in special sacourile negre simple. Voi ce parere aveti? Vreau multe pareri, va rog! Fundita!

16 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Iti spun sincer, eu urasc sacourile, nu imi plac, nu ma simt bine in ele, dar trebuie sa recunosc ca o tinuta cu blugi stramti, camasa, sacou si tocuri arata foarte bine.

| Ea12345 a răspuns:

Eu una ador sacourile. Am in jur de 5-6 pe diverse culori: nergu, maro sau in carouri. Primavar si toamna ma imbrac de obicei numai in sacouri, in diverse combinatii: ori cu camasa, ori cu tricou. La scoala purtam cu tenesi sau bascheti, iar cand ies in oras prefer sa port sacourile cu tocuri si crede-ma, arata foarte bine.
Sacourile nu sunt numai pentru barbati. Femeile pot purta de asemenea si ele sacouri si pot arata nemaipomenit.
Uite aici o tinuta pe care eu o ador. http://www.studentie.ro/campus/tinuta_cu_sacou_din_catifea/c-235-a-112081

Multa bafta!

| MyMindRules a răspuns:

Imi plac la nebunie sacourile, am 2 sacouri negre simple si mi se par tari, si din cate am vazut se poarta.
Bafta!

| positivity a răspuns:

Măi, prietenele tale sunt cam bătute în cap. Sacourile nu sunt doar pentru băieţi, ci şi pentru fete. Combinaţia sacou + cămaşă, merge foarte bine, şi vei arăta clasic şi frumos, exact cum trebuie să fii îmbrăcată la şcoală.

| Kasia a răspuns:

Sacourile nu sunt pentru fete?:O
Lord, asta e cea mai mare aberatie pe care am auzit-o.Sacourile sunt o piesa vestimentara obligatorie in dulapul unei fete.Sunt ceva basic mai ales cele negre.Eu cred ca un sacou negru poate fi purtat aproape cu orice.Am 13736449958 sacouri in dulap...numai unul negru nu.:-l.Si vreau sa imi cumpar urgent.
Poti sa il porti cu jeansi,cu pantaloni,cu rochii,cu fuste,cu tocuri,cu tenesi,cu bocanci,cu cizme,cu tricouri, cu topuri fluide, cu niste camasi cu absolut orice iti trece prin mana. Sfatul meu:investeste in un sacou, 2, 3, 4 si poarta-le la maxim.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place tinuta de genul blugi skinny + sacou + camasa/tricou alb + tocuri inalte. Dar n-as purta, sacoul mi se pare un pic prea clasic iar eu cum imi ador tenesii nu cred ca ar fi asa potrivita combinatia. laughing

| Euletitia a răspuns:

Buna! Mie imi plac foarte mult sacourile si am foarte multe in garderoba, din pacate nu mi-am gasit inca unul negru si simplu. Am doua sacouri bleumarin, unul rosu, unul alb cu negru, unul pepit(carouri mari alb cu negru), unul lila, unul portocaliu, unul turcoaz...deci dupa cum vezio multime. Imi place sa le asortez cu fuste midi sau pantaloni din stofa, "la dunga", bluze sau camasi(cele cu maneca scurta merg purtate si fara camasa pe dedesubt, depinde de croiala, e cazul sacourilor mele lila, turcoaz si portocaliu) sau peste rochii si cu balerini eleganti din piele sau pantofi cu toc mediu si posete din peile. Sacourile sunt piese de rezistenta in garderoba unei domnisoare/doamne elegante si se potrivesc de minune in diferite ocazii, atat la scoala/facultate/serviciu, cat si la iesiri in oras, in vizite sau plimbari in parc, sau, de ce nu, chiar si la ocazii, daca sunt sacouri elegante si se asorteaza perfect cu rochia respectiva.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Foarte frumos si potrivit pentru scoala. Si nu numai. Nu este adevarat ca sacourile sunt doar pentru baieti. Sunt atatea modele de sacouri pentru fete.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Mie una imi plac sacourile. Un sacou, o camasa, o pereche de jeans si o pereche de tenesi ar arata destul de bine. Noi fetele inprumutam stilul baietilor insa baietii nu pot imprumuta stilul fetelero laughing.winking

| michael5813 a răspuns:

Mda! stilul "femeie de afaceri" e tare de tot! daca esti si blonda si cu ochelari poti arata chiar sexy! merge si la parul negru dar pe blond e mai cool contrastul! deci in functie de trasaturile tale, daca ti se potriveste eu zic ca e chiar ok! o sa ai un look de fata serioasa si inteligenta!

| PattyC a răspuns:

Da si mie imi plac sacourile am si eu si il iau cu bascheti cateodata cu tenesi. si nu cred ca sacourile sunt numai de baieti sunt multe sacouri de fete.

| Larisuk128 a răspuns:

Cred ca sunt cool! Sunt fata, am si eu sacouri pe rosu si negru. Se poarta toamna asta mai ales la fete. Pot fi purtate cu pantofi sau cu bascheti, tenisi...Tu alegi!

| Larisuk128 a răspuns:

Cred ca sunt cool! Sunt fata, am si eu sacouri pe rosu si negru. Se poarta in aceasta toamna mai ales la fete. Poti sa le porti cu pantofi sau cu tenisi...Tu alegi! happy

| vasal a răspuns:

Eu sunt de parere ca si voi fetele puteti purta sacouri este dragut si eu am colege care vin cu sacouri la scoala

| Nervu22 a răspuns:

Sunt foarte misto! Poarta cu siguranta, mie imi plac foarte mult! :*

| DicuDaniela a răspuns:

Sunt foarte frumoase si eu am unul negru si il port cu camasa, blugi si pantofi sau tenisi.Se potrivesc perfect.La scoala trebuie sa fii si putin eleganta cateodata, nu?