| CookieMonsterRawr a întrebat:

Hello ^^. Am parul pana la umeri, destul de drept... dar la varfuri asa intors laughing. Pana acum imi indreptam parul cu placa. Odata mi l'am ondulat cu placa si mi-a placut cum imi statea. Si l-am imi facut asa de cateva ori. Si m-am gandit sa imi cumpar un ondulator. Dar vreau sa va intreb. Cu ondulatorul cum ies buclele? Lafel ca cele ondulate cu placa? Sau daca nu as putea sa le fac sa arate la fel ca cele facute cu placa? Sau bigudiurile cum sa le folosesc. Nu am incercat niciodata pentru ca poate imi va sta oribil laughing. Dau fundoi ^^ >big grin

Răspuns Câştigător
| Biia14 a răspuns:

Buna! Sunt coafeza la un salon si sfatul meu este sa nu folosesti placa doar atunci cand mergi la un eveniment foarte important si parul nu mai sta ca la inceput (cand ma refer la eveniment special spun la o nunta, etc nu la intalnire cu iubitul, mersul al scoala sau afara cu prietenii).Am primit la salon o intrebare a unei fete ce remediu stiu sa ii revina parul la normal pentru ca si l-a intins foarte mult cu placa. Nici ondulatorul nu este foarte bun de aceea iti recomand bigudiurile.In fiecare seara i le pun fete mele in cap si dimineata i le desfac.De la un timp prietenele ei vi la salon sa le fac parul pentru ca le place cum ii stau fiicei mele. Spune-i mamei tale sigur va sti, daca nu mergi la un salon si iti va explica.Bafta! Ai grija de tine! Funda? puppy dog eyes:*

4 răspunsuri:
| Mastony a răspuns:

Cu placa onduleurile par mai naturale, cu ondulatoru ies prea perfecte as putea sa spun, iar bigudiurile trebuiesc tinute mult. Depinde cum iti e mai usor. Poti incerca si o perie rotativa pentru bucle si onduleuri mai naturale.

| alexandra11 a răspuns:

Sunt bigudiuri pentru fier sau bigudiuri electrice...iti ondulezi rapid parul si nu ti-l ard...
e mult mai ok

| Alecsa4u a răspuns:

Eu zic sa folosesti bigudeuri.big grin
Am folosit odata si le-am pus in par.cel mai bine sa te ajute cineva.presupun ca ar stii cineva cum sa ti le puna.e simplu.iei parul si il pui pe bigudeuri.dar iei cate o parte nu tot parul.
Dormi o seara cu ele.o sa fie cam incomod.dar rezista baba la frumusetehee hee.
Le desfaci dimineata.incerci foarte putin sa dai cu peria.sa se aseze mai frumos.

| Mally_4916 a răspuns:

Salut! Si eu imi faceam la inceput bucle cu placa...si dupa aceea mi-am cumparat un ondulator. Buclele facute cu placa si cele facute cu ondulatorul la mine au fost identice,iar daca iti vei pune parul pe bigudiuri sa nu folosesti acele suporturi de la ele, ci clipsuri(ca un fel de claumete mai micute) pentru ca suporturile lasa urme, Sper ca te-am ajutat:*