| MyYLife a întrebat:

Hello >big grin...In sfarsit am renuntat la placa de intins parul dar si ondulator, problema e ca imi cade foarte mult par deoarece am folosit zilnic placa si ondulatorul in exces de foarte multe ori si nu stiu ce sa mai fac sa nu imi mai cada...am parul pana la sani iar, jumatate imi este foarte ars si nu as vrea sa il tund(cu exceptia varfurilor care le tund regulat). Parul meu nu este nici ondulat nici drept dar totusi:1. Ce sa fac sa nu imi mai cada parul 2. Ce sa fac sa imi stea drept parul(dar fara placa si balsam pentru ca balsamul la mine nu functioneaza)sau sa-mi stea cret(dar fara ondulator) funditzzaaa:X

Răspuns Câştigător
| dOody a răspuns:

Pentru caderea parului am o solutie, si am folosit-o si eu,si crede-ma se vad rezultate. Storci o jumatate de lamaie, pui doua linguri de ulei de masline si un galbenus de ou. le amesteci si aplici pe parul umed, la radacina. Lasi asa 40 de minute si dupa te speli pe cap. (o data pe saptamana). dupa 2 saptamani observi diferenta garantat!
Daca afli cum sa il indrepti fara placa sau ondulezi faca ondulator, astept un mesaj. :*

5 răspunsuri:
| francesca89 a răspuns:

Si eu tot problema asta o am.ma'nebuneste parul',nu m-am mai facut cu placa de o luna,imi sta groaznic,si parca mai ars e, dar nici nu vreau sa ma tund. Daca gasesti ceva solutie, anunta'ma si pe mine

| MyYLife explică:

4 coafuri simple si usor de realizat acasa pe www.perfecte.ro

| MissLoca a răspuns:

Pai fa-ti si tu macar o data la saptamana o masca de par, ceva cu ulei de ricin ca e mai naturista si mult mai buna.
Daca vrei sa iti stea parul drept chiar nu stiu thinking fara placa nu optii rezultate adecvate, iar daca vrei niste bucle faine poti sa iti impletesti parul spic, ies bucle faine tongue.
Bafta!