| seherezad a întrebat:

Hello. am si eu o intrebarebig grin culoarea parului meu este aramiu mai inchis, vreau sa ajung la ciocolatiu. daca ma fac cu nuantator, iese? si cat dureaza nuantatorul in par? sau ar fi mai bine cu vopsea? care degradeaza mai rau?
mersiii. dau >fundita:"

Răspuns Câştigător
| Sapphire a răspuns:

@pissiic: Nuantatorul nu contine amoniac ca vopselele, deci nu are ce rau sa ii faca parului. Nuantatorul doar inveleste parul in "vopsea" pe cand vopseaua de par normala patrunde in firul de par si il distruge chiar daca catva timp acesta va avea un aspect frumos, sanatos!winking
Cel mai bine pentru inceput ar fi sa incerci nuantatorul sa vezi daca iti place cum iti sta. Partea proasta e ca un nuantator se duce putin cate putin la fiecare spalare.

5 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Cred ca iti iese foarte bine. Nuantatorul dureaza in jur de 2 luni, cel putin la mine asa a fost.

| criss10 a răspuns:

Eu as incerca prima dara nuantator sa vad daca imi place cum vine culoarea iar dupa 2-3 saptamana as aplica vopseaua. Daca ma vopsesc si nu imi place?

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Nuantatorul se ia dupa 2 spalari.mai bine e cu vopsea. fundita?

| pissiic a răspuns:

Nuantatorul degradeaza mai rau si nu rezista. dupa 8 spalari se ia. adica depinde happy
iti recomand sa iei o vopsea de calitate daca vrei sa iti iasa culoarea care o vrei :*
fundita?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba Seherezad aia...nuantatorul tine pana te speli pe cap.si mai bine iei vopseawinking